30.01.2011 21:20

Ml. přípravka - Chaberští bojovníci opět ukazovali své umění - 30.1.2011

 

Další turnaj na Žižkově měl trochu jiná pravidla. Byly 2 skupiny po 5 týmech rozdělené na r.2002 a 2003. Pouze vítězové skupin spolu poté hráli superfinále. Také jsme měli novou trenérskou dvojici, jelikož hlavní trenér Pavel oslavoval turnajové vítězství se svým týmem, tak se k Honzíkovi přidala Iva a všichni jsme byli zvědaví na jejich trenérské umění.

Mladší kluci r.2003-04 v sestavě Míra Kubeš, Áda Fidra, Zdenda Jakubínský, Filip Hájiček, Matěj Zářecký, Kryštof Latka, Adámek Vašíř, Ondra Kadavý a Kája Hubička spolu hráli 1.turnaj v letošním roce a rozhodně neměli jednoduchou skupinu. Kromě domácího Žižkova, který má ještě mladší a menší tým, se utkali s fyzicky vyspělejšími celky. O to větší byla naše radost, když naši malí bojovníci nedali nikomu nic zadarmo a sehráli 4 krásné zápasy ve skupině. První 2 zápasy s Čechií Uhříněves a Unionem kluci vyhráli, s Unionem (3:0) dokonce dali všechny 3 góly v oslabení o jednoho hráče, které hráli za příliš mnoho hráčů na hřišti. Ve 3. zápase s Bohemians ze Střížkova se ukázala pravá síla týmu. S větším soupeřem sehráli naši hráči výborný zápas, i když nakonec prohráli 0:1, tak ukázali velkou bojovnost a měli i několik šancí na vstřelení gólu. Střížkov byl nakonec o ten jeden gól lepší, ale kluci si určitě zaslouží uznání za to, že si věří a nebojí se větších soupeřů. Poslední zápas také s větším soupeřem jsme prohrávali, ale Chabry nakonec vyrovnaly na 1:1 a tím rozhodly o 2. místě ve své skupině, které získaly díky lepšímu skóre o 1. gól. Výkon našeho mladšího týmu je určitě velkým příslibem do příští sezony, kdy se stanou základními hráči naší úspěšné mladší přípravky.

Skvělý výsledek celého týmu byl korunován titulem král střelců, který získal Kryštof L.

Náš ročník 2002 v sestavě Vojta Vyšín, Maty Horáček, Marťas Švehlík a Luky Böhm, doplněný o hráče r.2003 Kryštof Latka, Áda Fidra a Ondra Kadavý, kteří střídavě hráli za oba týmy začal jako obvykle. První 3 zápasy=3 vítězství. Se Slávií (dívky) se začalo hrát po prvních 3 minutách oťukávání a konečný výsledek 5:0 mluví za vše. S nám neznámým soupeřem FC Lobkovice jsme si poradili výsledkem 3:1 a další zápas už byl vyrovnanější, ale nakonec jsme soupeře nepustili prakticky k ničemu a zaslouženě zvítězili 1:0. K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupili s jasným cílem – zvítězit nad domácím Unionem, který v dosavadním průběhu turnaje nastřílel stejný počet gólů,  ale dostal o 1 gól míň, než my, což by ho při remíze posunulo do finále. Nastoupily proti sobě nejlepší týmy turnaje a byl to velmi napínavý souboj. Oba týmy hrály naplno, zejména zajímavé byly souboje Matěje a nejlepšího hráče Unionu č.3, kdy si kluci opravdu nic nedarovali a oba makali naplno. Naši dali 1. gól po tom, co Matěj přešel přes půlku hřiště, u rohového praporku dokázal přihrát mezi 3 hráči soupeře Lukášovi a ten skóroval. Naši byli opticky lepší, ale Union z protiútoku a s pomocí tyče vyrovnal. Chabry se snažily dál vstřelit vítězný gól, Matěj nastřelil 2 tyče a po narážečce s Lukášem měl 3 vteřiny před koncem na kopačkách vítězný gól, ale výborně hrající brankář Žižkova všechny naše šance vychytal a tak nejhezčí zápas turnaje skončil remízou, což pro nás znamenalo „pouze“ 2.místo.

V 15.minutovém finále Střížkova proti Unionu nakonec gól nepadnul a tak Union rozhodnul o svém vítězství až při 2. sérii penaltového rozstřelu.

I když si všichni Chaberští fanoušci přáli finále obsazené našimi týmy, tak nakonec jsme odjížděli spokojení. Spokojení jsme zejména s bojovností, snahou našeho týmu a u mladších kluků také s odvahou se postavit větším soupeřům. Na všech hráčích je vidět, že je fotbal opravdu baví a jsou super parta. Přejeme jim, ať to tak vydrží co nejdéle.

—————

Zpět