22.01.2012 19:28

Ml. přípravka - akce kulový blesk alias 2 turnaje v sobotu 21.ledna

V sobotu jsme nastoupili k dvěma turnajům v jeden den. Dopoledne jsme absolvovali turnaj v Kunraticích a odpoledne tradiční zimní ligu na Kingu.
Protože na Kingu jsme hráli již potřetí, nejdřív poreferuji o tomto turnaji, i když to mám jen z vyprávění Davida Vlčka, který zde v sobotu s klukama byl.

Zimní liga na Kingu byla pojata tak, že první dva hrací dny se hrálo o pořadí na prvním až druhém, případně třetím až čtvrtém místě s tím, že další dva hrací dny se již bude hrát finále, nebo zápas o třetí místo na čtyři zápasy. My jsme byli nadvakrát úspěšní, proto jsme v sobotu odehráli dva zápasy proti Bohnicím, a 25.února nás čekají poslední dva zápasy s tímtéž soupeřem a poté doufám, že budeme moci říct, zimní ligu jsme vyhráli. Po sobotě je to více než pravděpodobné.

Nastoupili jsme v sestavě Mario, Martin a Zdenda J., Vítek H., Patrik a Kuba H., kromě Maria, Patrika a Zdendy  hráči,kteří moc soutěžních nebo i turnajových zápasů neodehráli. A ostudu rozhodně neudělali! První zápas jsme poměrně smolně prohráli 1-2, ale v druhém jsme si to vynahradili a oplatili to Bohnicím výsledkem 6-0.

Na to, že jsme hráli pouze s jedním hráčem na střídání a zkušeností moc nebylo, se s tím kluci poprali skvěle. Výborně chytal již tradičně Mario, vzadu vytvořili neprostupnou zeď bráchové Zdenda a Martínek, a vepředu se prali Patrik s Kubou, popřípadě zaskočil Vítek. Kluky bych pochválil za to, že odehráli dva zápasy 2*20minut prakticky bez střídaní a ještě výsledkově skvěle. Doufám, že v únoru na zakončení turnaje se sejdeme ve více lidech a potvrdíme, že z přihlášených týmů jsme jednoznačně nejlepší.

Branky, které si David pamatoval : Patrik 1, Martínek J. 1, Kuba H. více, ale nevíme přesný počet :)

 

 

 

 

Na dopoledním turnaji v Kunraticích jsme se sešli v o něco silnější sestavě a i s posilou Ádou F., který v noci dorazil z dovolené a prakticky rovnou na hřiště a v roli kapitána dotáhl tým až pro medaili. Ale popořadě.

Nastoupili jsme v sestavě Míra v brance, Vašík V., Adámek V. Kryštof L., Lukáš S. Ondra K. a již zmiňovaný Áda F.

Turnaje se zúčastnilo 10 týmů, příčemž se rozlosovaly dvě skupiny po pěti a po skupinách spolu hrály týmy na stejných místech o konečné umístění.

První zápas jsme nastoupili s týmem Lipenců a hned jsme schytali ledovou sprchu. Po výsledku 0-6 především po chybách v obraně a soupeřově znemožnění jakéhokoliv útoku jsme si říkali, že to asi bude turnaj za všechny peníze. Nutno říct, že Lipence potom podobným rozdílem porazily všechny soupeře i ve finále a turnaj zaslouženě vyhraly. Ale to jsme v tu chvíli ještě nemohli tušit. Do druhého zápasu jsme vlétli s tím, že si chceme napravit pošramocenou pověst, což se nám podařilo. Družstvo Suchdola jsme porazili tímtéž výsledkem, takže po dvou zápasech jsme měli velice zajímavé skóre 6-6. V druhém zápase se zaskvěl především Adámek V., autor hattricku. Nebudu líčit všechny zápasy jednotlivě, ale prostě od tohoto zápasu jsme vyhráli všechny další mače shodně 1-0 a to i včetně zápasu o třetí místo, takže jsme si domů zasloužený pohár a medaile přivezli. Kromě již zmíněného zápasu s Lipenci hrála skvěle naše obrana. Kryštof s Ádou soupeřovým útočníkům nic nedovolili, navíc podporovali  pěknými přihrávkami i střelbou, náš útok, který to dky nim měl lehčí. V útoku se zaskvěl střelec celkově pěti gólů Adámek V., dále ho zdatně podporovali Vašík V., pro kterého to byl první turnaj a určitě se neztratil. V druhé útočné dvojici nastoupili Ondra K. a Lukáš, který s námi hraje teprve krátce a i on se poprvé trefil v chaberském dresu, takže premiérový turnaj pro něj byl na jedničku.

Na závěr bych řekl, že třetí místo bylo určitě zasloužené a že po družstvu Lipenců náš tým předváděl asi nejhezčí fotbal. Navíc v Kunraticích mají zbrusu novou halu s perfektním  povrchem, takže všichni hráči si turnaj i díky skvělé organizaci užili a doufáme, že i v přístích letech se budeme moci zúčastnit a opět zde neuděláme našim barvám ostudu!!!

 

K.H.

—————

Zpět