16.05.2010 22:37

Ml. př. Vyšehrad - Chabry 3 : 2 (2 : 2)

 

Tak a pohádky je konec. Sen o teoreticky 3. místě ve skupině se rozplynul v ranní nedělní mlze na Vyšehradě. Naši kluci už od rozcvičky měli více srandiček, než normální přípravy na zápas a to se samozřejmě projevilo i v zápase.

Začátek prvního poločasu byl oboustranně neurovnaný. Měli jsme optickou převahu, ale šance Lukáše a Kryštofa zůstaly nevyužity. Naopak soupeř prakticky z první příležitosti ztrestal naši obranu. Po špatně zahraném rohovém kopu Martina Škurka se zmocnil míče jejich nejlepší útočmík a utekl Bořkovi a prostřelil Martina Pohůnka - 1: 0 pro Vyšehrad. Naši kluci, však stále ještě přehrávali soupeře v záloze a v útoku. Po jedné akci, kdy zblokovanou střelu Martina Škurka zachytil Matěj, který přihrál Kryštofovi a ten potvrdil svou střeleckou formu z posledních zápasů a srovnal na 1 : 1. Vyšehrad však také nespal a po jednom z rohů, kdy jsme nedokázali odpálit míč pryč od naší branky tak se Vyšehrad dostal do vedení 2 : 1. Po chvíli však Jirka Šmicer zachytil výkop brankáře a vyrovnal na 2 : 2.

První půle nebyla z našeho pohledu moc vydařená a podle toho to i vypadalo v kabině. Naši kluci dělali chumly, nebyly žádné nahrávky a postrádali jsme jakoukoliv bojovnost.

Do druhé půlky nastoupilo z naší šatny úplně jiné mužstvo, bohužel ještě horší než v první půlce.

Vyšehrad nás zatlačil a hra se odehrávala převážně na naší polovině. Chabry za druhý poločas přímo branku soupeře neohrozily (pouze střely mimo branku) a když byly už v útoku, tak obránce soupeře náš útok v pohodě odzbrojil. Takže 5 min. před koncem soupeř rozhodl o našem osudu. Po rohovém kopu byl zcela nekrytý hráč Vyšehradu, který krásnou střelou zvýšil na 3 : 2 a stanovil tak konečný výsledek zápasu. Škoda, soupeř byl určitě k poražení, ale na druhou stranu je třeba uznat, že dnes byl lepší a vyhrál zcela zaslouženě.

Nechci pitvat jednotlivé naše hráče za výkon na Vyšehradě (i když by si to zasloužili), ale z našeho zápasu jsem si odnesl následující poznatky, ve kterých se určitě jednotliví hráči najdou.

  • Útok – chybí (dnes jsme hráli bez útočníků a to doslova), takže vlastně v pěti
  • Záloha - drží míč, nevystřelí ani jej nepředá útočníkům. Nechybí jí bojovnost, ale co na tom, když záložník obejde 1-2 hráče a pak míč ztratí, bez ohrožení branky soupeře a naopak soupeř založí nebezpečnou akci)
  • Obrana – chyby jeden na jednoho, někteří obránci zbytečně drží míč nebo si nedrží své pozice. Obránci nekomunikují mezi sebou ani s brankářem.
  • Neumíme zpracovat míč – míč 3 krát spadne na zem, ale málokdo z našich jde do souboje o takto skákající míč
  • Někteří hráči se bojí míče, když je odkop soupeře (otočí se zády) nebo pro jistotu do souboje vůbec nejdou
  • Chybí bojovnost – kluci vůbec vepředu nechtějí získat míč. Čekáme pouze na chybu soupeře
  • Absolutně chybí cílené nahrávky mezi naším útokem a zálohou (oboustranně)
  • Někteří obránci chtějí stále hrát a být u míče, i když jejich pozice není optimální.
  • Nesledujeme hru (prohráváme a nebo chceme vyhrát), ale někteří naši hráči stejně nespěchají

No už to nebudu prodlužovat, prostě jsme prohráli a výmluvy našich některých hráčů na rozhodčího, míč nebo na důraznou hru soupeře jsou fakt nesmyslné. Jestli za druhý poločas přímo nevystřelíme na brankáře soupeře (mimochodem tudy by vedla cesta), tak nemůžeme čekat nějaké body.

Abych však nekončil úplně smutně, tak naposledy jsem byl na Vyšehradě s dnes stávající starší přípravkou (tenkrát mladší přípravkou) a dostali jsme tam asi 20 : 0. No a dneska kluci vedou svoji skupinu ve starší přípravce, takže prohra 2 : 3 není žádná katastrofa, ale chce to poučit se z dnešního výkonu.

 Poslední poznánka – v NHL vyhlašují vždy hvězdy utkání. Osobně bych dnes vyhlásil Vojtu, který ač druhý brankář, se do hry sice nedostal , ale svým přístupem a chováním by měl být příkladem pro většinu jeho spoluhráčů, kteří dnešní zápas jen „odstáli“.

 

—————

Zpět