16.10.2010 19:39

Ml. př. Union Žižkov - Chabry 0 : 11 (0 : 7)

Zápas s mladšími kluky z Žižkova jsme začali viditelnou herní převahou, která tentokrát vyústila i v brzkou střelenou branku. Jirka Šmicer ideálně našel Lukáše a ten s jistotou vstřelil úvodní branku. V zápětí mu nahrál do podobné šance Matěj a Lukáš opět nedal brankáři Žižkova šanci. Soupeř byl pod neustálým tlakem a tak kupil chyby v rozehrávce. Třetí gol padl po rohovém kopu, kdy si to dali Jirka s Matějem a Jirka se pak nemýlil. Čtrtý gol padl po standardní situaci, kterou kopal Jirka a dorážel Alex. Pak přisla ke slovu zase naše kombinační akce, když Jirka dlouho přihrávkou vysunul Lukáše, který šel sám na brankáře a opět nezaváhal. Pak pro změnu Jirka zachytil výkop brankáře a tvrdou přízemní střelou zvýšil již na 6 : 0 pro Chabry. Poté přišla asi nejhezčí akce zápasu, když Matěj vysunul po křídle Jirku, který křižným pasem našel Alexe a ten ránou hned z první nedal šanci brankáři Žižkova a uzavřel účet první půle na 7 : 0 pro hosty z Chaber. Celá první půlka se odehrávala víceméně na půlce soupeře a tak náš brankář Vojta v brance neměl moc šancí. Naopak naši kluci ještě spoustu šancí zahodili, na druhou stranu se však snažili hrát kombinačně a co možná nejvíc došířky.

V druhé půlce již naše převaha nebyla tak výrazná. Kluci ze Žižkova se snažii, i přes pro ně nepříznivý stav, hrát stále útočný fotbal a tak se hrál poměrně atraktivní fotbal. Naši už přeci jen polevili a do hry se častěji dostávali i mladší hráči. Na branku jsme si tak museli chvilku počkat. Až Lukáš našel Jirku, který vstřelil první branku druhé půle. Další branku přidal Kája, když se probil k míči po střele Jirky. Soupeř však také zlobil. Dvakrát šel sám na brankáře (Kryštofa), ale vždy byl Kryštof na místě a zejména výborně se vrátil rychlík Matěj a soupeře zakřižoval. Jubilejní 10. branku dal Alex (hezký oblouček) po přihrávce Jirky. Závěrečnou branku dal Matěj po přihrávce Jirky a korunoval tak svůj dnešní výkon.

Dnešní zápas si naši kluci určitě užili a s chutí si zahráli kombinační fotbal. Vítězství však nelze přeceňovat, protože soupeř byl skutečně mladší a zatím méně zkušený. Ale i na hráčích Žižkova bylo vidět, že je fotbal baví a rozhodně nebyli odevzdaným soupeřem, který se jen brání a odkopává míče z chumlu.

Góly: Jirka, Luky a Alex (po 3), Kája a Matěj (po 1)

Přihrávky: Jirka (7), Matěj (2), Luky (1)

Sestava: Vojta Vyšín, Kryštof Rejka, Luky Bohm, Jirka Šmicer, Maty Horáček, Alex Bárta, Marťas Švehlík, Adam Fidra, Zdenda Jakubínský, Kája Hubička a Míra Kubeš.

—————

Zpět