25.09.2010 22:32

Ml. Př. SK Chabry – Lipence 10:0 (4:0) – zápas spálených šancí.

 V našem 4. zápase jsme hostili Sokol Lipence, který se zatím potácí kousek ode dna tabulky. Nikdo moc nepochyboval o vítězství, pouze se nevědělo o kolik to bude. Někteří (já) měli příliš velké oči a předpovídali 20 gólů v síti soupeře, což se nakonec nevyplnilo.

Do zápasu jsme vlítli útočně naladění a jali jsme se okamžitě dobývat branku soupeře. Chtěli jsme dát rychle první gól, ale to se nám nepodařilo. První šanci nedal po přihrávce Alexe Lukáš, který zejména v prvním poločase měl neuvěřitelnou smůlu a spálil několik gólových šancí.  Příkladem mohla být hned následná akce, kdy Lukáše opět posunul Alex a zase to gól nebyl. Kousek od vstřelení gólu byl Lukáš i při následném rohu Jirky. A tak se ani nikdo nedivil, když po přesné přihrávce od Matěje, Lukáš sám před bránou orazítkoval jenom tyč.  Soupeř si byl vědom naší síly a tak přijel možná až s moc defenzivní taktikou, což se projevilo na celkovém obrazu hry, kdy se hrálo pouze na jednu bránu a bylo jen otázkou času, kdy dáme gól. Ten přišel v 5té minutě po přihrávce Matěje od rohového praporku, kdy Jirka zavěsil do protipohybu brankáře. Další gól padnul těsně po rohu, po kterém Lukáš přihrál Alexovi a ten dal svůj první gól v sezoně. Bohužel naše mizérie v neproměňování vyložených šancí pokračovala a tak po přihrávce Matěje mezi 2 obránce Lukášovi zase gól nepadnul. V dalších 3 útocích o sobě dal vědět Alex, který díky tomu, že dokáže proniknout přes hráče soupeře a dát přihrávku našim útočníkům začíná být velmi platným hráčem na pravé záloze, ale gólová asistence mu nebyla přána. Spalování šancí pokračovalo, když po přihrávce Jirky Matěj neproměnil další vyloženou šanci. Třetí gól dal Jirka po tom, co Martin přenesl hru chytře před bránu. Následovala další Lukášova tyč, při které už všichni věřili, že tentokrát ho smůla opustí a konečně skóruje. Další spálenou šanci předvedl Kryštof, který opět po přihrávce dobře hrajícího Martina pálil jenom do brankáře. Lukáš si svou smůlu vyjedl až do dna, když nedal gól ani po rohu Jirky, který mu ideálně naservíroval míč na hlavu. Další šanci spálil Matěj, ale napravil ji okamžitě gólem po následné přihrávce od Ondry K, čímž naši hráči ukončili 1. poločas výsledkem 4:0.

Po přestávce začali naši hráči hrát paradoxně ospaleji, ale přesto v něm soupeře přehráli o víc gólů. Lukáš konečně dopravil míč do sítě po přihrávce od Kryštofa, Další gól dal ve 2.minutě druhého poločasu Matěj po rohu Jirky. Další šanci měl Alex, který předvedl sprint přes celé hřiště, ale na zakončení už mu nezbývaly síly. Následně běžel přes hráče soupeře Kryštof po levé straně a výborně přihrál Lukášovi před prázdnou branku a ten dal gól. Naši hráči se rozstříleli a tak další gól dal Jirka. Potom další míč do brány umístil Martin střelou z dálky po přihrávce Matěje. Poslední gól na 10:0 dal Lukáš z penalty po ruce hráče, který chvilku předtím zaskakoval v bráně, kde nahrazoval zraněného prvního brankáře soupeře a tak si asi neuvědomil situaci.

Celému zápasu jsme jasně dominovali, i když hře našich hráčů se daly vytknout chyby. Moc zatím nefunguje naše silná stránka z minulé sezóny – rohy. Měli jsme asi 16 rohů, ze kterých nepadlo moc gólů. Dalším problémem je chování hráčů před bránou. Najednou jim secvaknou klapky na očích a vidí jenom možnost připsat si bod do statistiky. Místo aby přihráli v jasné situaci spoluhráči, tak radši volí vlastní zakončení. Dneska to oprávněně odnesl Matěj, který byl v prvním poločase vystřídaný a bylo vidět, že to zafungovalo a ve druhém poločase už hrál příkladně. Celkově jsme dnes trpěli neproměňováním šancí. Zní to možná zvláštně po tom, co kluci uhráli 2místný výsledek, ale mohlo to být i víc.  Na druhou stranu dneska měli velkou smůlu, nastřelili několik tyčí a břeven a je na nich vidět, že je hra baví, všichni se snaží a bojují. Bojovnost společně s technikou a schopností obejít soupeře jsou naším hlavním plusem. Určitě potěší i zlepšující se výkony hráčů, kteří původně stáli v druhé linii. Dnes předvedl už v druhém zápase za sebou výborný výkon Alex. Zlepšení je vidět i na Ondrovi, který ve svém věku dokáže obejít starší hráče a chytře přihrát. Martin vzadu se stává nedobytnou hrází, přes kterou neprojdou žádní hráči soupeře a zároveň je platný při střelách zdálky. Dobře rozdával přihrávky i Kryštof L. V poločase jsme střídali brankáře, ale prakticky nebylo co chytat, soupeř měl za celý zápas jedinou šanci na bránu, se kterou si Kryštof R. bez problémů poradil. Soupeř celkově hrál až moc ustrašeně a bez snahy o útok. Důkazem toho je situace, kdy Lipence zahrávaly kop po našem faulu a místo aby se o něco pokusily, tak 3 hráči soupeře stáli za hráčem, který rozehrával. Pokud by se soupeř víc snažil útočit, tak s ním máme asi větší problémy.

Góly: Jirka (3x), Matěj (2x), Lukáš (3x), Alex, Martin

Přihrávky: Matěj (2x), Kryštof L. (2x), Lukáš, Martin, Ondra K. a Jirka po 1 přihrávce

Sestava: Vojta, Matěj H., Lukáš, Jirka, Martin, Alex, Kryštof L., Kryštof R., Ondra K., Zdenda, Matěj Z.

—————

Zpět