01.05.2010 19:16

Ml. př. Praga - Dolní Chabry 1 : 7 (1 : 3)

 

Zápas s naším sousedem v tabulce byl poznamenám opět neúčastí několika našich hráčů. Zejména absence Matěje a Emila určitě nebyly příjemné. Navíc jsme měli jen jednoho hráče na střídání, takže byla i obava, zda kluci zvládnou zápas i po fyzické stránce.

Zápas začal oboustranně opatrně. Výraznější šance nebyly ani z naší strany, ani ze strany Pragy. Hra se odvíjela zejména ve středu hřiště. Na obou stranách dominovaly obrany. První branku zápasu dala Praga po rohovém kopu a z naší strany špatném pokrytí útočníka domácích ve skrumáži před brankou. V tu chvíli to s námi nevypadalo nejlépe. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat, když Martin Škurek po samostatné akci ránou pod břevno nedal brankáři Pragy šanci. Vzápětí se nám podařilo přidat druhou branku, když Bořek nahrál volnému Kryštofovi, který nezaváhal a upravil na 2 : 1 pro Chabry. Do konce první půle jsme ještě přidali jednu branku, když Pepa Švehlík přistrčil Lukášovi a ten nezaváhal.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem udržet výsledek a s očekáváním soupeřova tlaku. Ten skutečně přišel. Jejich vysoký (a výborně hrající) obránce se vysunul na hrot útoku snažil se zkorigovat výsledek zápasu. Nejblíže k tomu měla Praga z přímého kopu, když nejlepší hráč Pragy vystřelil k tyči, ale Martin Pohůnek tygřím skokem vytlačil tuto střelu na rohový kop. Byl to velmi důležitý okamžik, neboť případná branka na 3 : 2 by mohla naše hráče podstatně znervoznět. Naši kluci, však rozhodně žádné drama nechtěli připustit. Na 4 : 1 dal důležitu branku Lukáš, když dorazil střelu Jirky Šmicra. Na 5 : 1 zvýšil Martin Škurek, po perfektně kopnutém rohovém kopu Jirky Šmicra. Pak přišla asi nejhezčí akce zápasu, když Jirka Šmicer vybojoval míč a kolmou přihrávkou poslal do brejku Kryštofa, který zkušeně kolem brankáře Pragy upravil na 6 : 1. Poslední branku přidal Bořek po rohu Jirky Šmicra a korunoval tak svůj výborný výkon.

Za dnešní výkon jsme si 3 body zasloužili. I když výsledek se zdá jednoznačný, tak na hřišti to tak po většinu zápasu nevypadalo a kluci z Pragy byly pro nás rovnocenným soupeřem a konečný výsledek je pro ně možná až příliš krutý. Dneska si naši kluci opravdu sáhli až na dno svých sil, když hráli prakticky celý zápas bez střídání. I přes svoji únavu předvedli, zejména v druhém poločase, řadu pohledných akcí. Všichni kluci musí být dneska se svým výkonem spokojeni. Martin Pohůnek v rozhodující chvíli podržel náš tým a zejména v druhé půlce si hlasitě dirigoval své obránce. Martin Škurek se snažil rozdávat kolmé přihrávky dopředu a vzorně si plnil své obranné povinnosti. I když neměl tentokrát tolik prostoru na útočení, přesto dal 1.(velmi důležitou) branku a pak přidal ještě jednu. Bořek opět ukázal jak jeho výkon roste. Nejen, že přes sebe nikoho nepustil, ale ještě se tlačil dopředu a podporoval náš útok. Zejména v druhém poločase, když už většina našich hráčů sotva pletla nohama jezdil po levé straně jako motorová myš snažící se dát branku. V záloze se sice Jirka Šmicer rozjížděl trošku pomaleji než jindy, ale i tak byl skoro u všeho důležitého, co v tomto zápase se událo (výborně kopnuté rohy, střely, přesné přihrávky za obranu). Martin i Pepa Švehlíkovic, jako krajní nebo středoví záložníci, si dnes asi zaběhali nejvíc ze všech našich kluků. O jejich nasazení svědčí i to, že Martin si sám říkal vysílen o střídání. Pepa i Martin, nejen zastavovali útoky soupeře, ale dařilo se jim i zakládání našich akcí. Velice mile překvapil Vojta, který nebyl rozhodně hráčem do počtu. Důrazně zastavoval akce soupeře, ve středu zálohy bojoval a přesně rozehrával řadu našich akcí. Rozhodně nebyl hráčem dopočtu a opravdu jsme moc rádi, že byl dnes s námi (a myslím, že i Vojta). Kluci v útoku to zejména v první půli měli dost těžké, proti větším obráncům. Nicméně i tak se v průběhu zápasu oba prosadili. Lukáš potvrdil svou pověst střelce a dal 2 branky. Kryštof nezůstal o moc pozadu a také se zapsal do střelecké listiny a navíc opět výborně kombinoval s dalšími našimi hráči.

—————

Zpět