30.05.2011 11:13

Ml. př. - pastva pro oči: Kolovraty - Dolní Chabry 0:5 (0:1)

K našemu předposlednímu zápasu sezóny jsme zavítali do vzdálených Kolovrat a pro nás netradičně v neděli. Za krásného počasí se nakonec změnilo hřiště a z původní umělky se hrálo na trávě.

V prvním poločase se naši kluci rozehrávali a bylo vidět, že mnozí z nich mají v hlavách uplynulý víkend a nebyli plně soustředěni. I tak jsme soupeře tlačili a vytvářeli jsme si spoustu hezkých šancí. Gólu jsme se dočkali v 5.minutě po rozehrávce Matěje na Lukáše, který nezaváhal a otevřel skóre zápasu – 0:1. Šance se střídaly na obou stranách a hrál se divácky velmi pohledný fotbal. Gól si mohl dát Alex ale i Marťas střílející přímý kop. Šance pokryli bránící kluci Kolovrat nebo skvělými zákroky jejich gólman. V prvním poločase jsme měli šanci zvýšit skóre z pokutového kopu, když soupeř zahrál rukou. Lukyho střelu ale brankář vychytal s pomocí břevna. Pak si udělal výlet Jirka skoro přes celé hřiště, obehrál soupeře, ale do konečné střely mu nalítl další hráč Kolovrat a odvrátil na roh. Stav prvního poločasu tak zůstal 0:1.

Před začátkem druhého poločasu si postupně všichni kluci namočili hlavu v kýbli a nutno poznamenat, že toto osvěžení bylo vidět na jejich hře, kdy předváděli perfektní výkony. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, ze zadu nahrál Marťas na Kryštofa L. a ten krásnou střelou uklidil míč do sítě – 0:2. Další nádhernou akci připravil Maty, vybojoval balón hned z výkopu soupeřova brankáře, zpracoval a přisunul na volného Adámka V., který napálil levačkou z první a mohli jsme se radovat – 0:3. Všechny soupeřovy akce zastavili naši kluci v obraně či záloze a nebo spolehlivě Vojta v bráně. A tak, ten, kdo se opět radoval jsme byli my. Matěj dloubákem našel Lukyho a ten podobným způsobem uklidil míč do brány – 0:4. Bohužel ani z našeho přímého kopu a posléze několika rohů další gól nepadl. Soupeř začal hrát zbrkle a neukázněně a tak Matějův průnik na bránu byl ukončen faulem. K penaltě se postavil Maty a střelou po zemi k tyči nedal brankáři Kolovrat šanci – 0:5. Kolovraty se snažily dát alespoň čestný gól, ale to jim naši kluci nedovolili, a tak všechny jejich akce likvidovali buď naši hráči v poli, případně Vojta v bráně. Poslední akce zápasu byla na našich kopačkách, kdy po zahrání rukou kopal Maty nepřímý kop, ale trefil pouze hráče soupeře. Konečný stav tedy 0:5 pro Chabry.

Dnes kluci předváděli opět krásný fotbal, kombinovali, nahrávali a bojovali až do konce. Možná se jim hrálo s lehkostí a vědomím, že jim titul už nikdo nevezme a v tomto utkání opět dokázali, že si ho opravdu zaslouží!

Chválím dnes úplně všechny, od Vojty v bráně, přes kluky v obraně Ádu F. a Marťase, kteří hráli perfektně natěsno, přes naši obětavou hru zálohy Jirky, Matyho, Kryštofa L., důrazný útok Lukyho a Adámka V., ale také střídavou hru zálohy a útoku Alexe s Ondrou K.

Kluci bojovali jako mušketýři, jeden za všechny a všichni za jednoho! Kluci krásná hra, asi nejhezčí zápas jara. Není totiž umění vyhrát se slabším soupeřem 10:0, ale vyhrát zápas s kvalitním týmem, jakým Kolovraty bez pochyby jsou už stojí hodně sil. Kolovraty měly na soupisce 8 hráčů ročníku 2002 a 2 hráče ročníku 2003, ale i tak se jich naši kluci nezalekli a dokonce náš nejmladší hráč na hřišti Adámek V. (2004) se dokázal prosadit a bodovat

Body:

Luky (2+0), Adámek V. (1+1 – z minulého zápasu), Maty (1+3), Kryštof L. (1+0), Marťas (0+1)