24.10.2009 16:18

Ml. př. Dolní Chabry - Vyšehrad 2 : 1 (1 : 1)

Zápas 8. kola jsme hráli s předposledním mužstvem tabulky. Nutno však dodat, že výkon soupeře rozhodně neodpovídal umístění v tabulce. Vyšehrad nastoupil ve velice silné sestavě a hned od samého počátku bylo jasné, že nás nečeká lehký zápas. Přesto jsme šli poměrně rychle do vedení, když dlouhou přihrávku Martina Škurka zpracoval dnes velice dobře hrající Martin Švehlík a míč uklidil do sítě a zajistil tak Chabrům vedení. Hra se stále odehrávala spíše na polovině soupeře. Naši kluci se snažili o kombinaci a hra určitě vypadala podstatně lépe než v minulém zápase na Hájích. Ale i soupeř měl zejména ve středu pole a v útoku poměrně šikovné hráče, kteří naše (většinou) menší hráče dokázali přetlačit. Každopádně se naši kluci snažili zvýšit jednogólový náskok. Do šancí se dostal Lukáš, Martin Šmehlík i Jirka Šmicer, ale gól nepřišel. A tak jak to bývá, "nedáš - dostaneš". Martin Škurek ztratil zbytečně míč (i když přes faul soupeře) na jednom ze svých výletů na polovině soupeře. Soupeř rychle přenesl hru na naší polovinu a druhý náš obránce již nestihl doběhnout největšího hráče soupeře, který ránou pod břevno vyrovnal. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první střelu soupeře na naší branku, tak stav 1 : 1 byl pro naše hráče poměrně krutý. Do poločasu se již nic vážného nestalo.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem strhnout vítězství na svoji stranu. Pravděpodobně však s tímto cílem nastoupil i soupeř a je třeba sportovně přiznat, že v druhé půli byl rozhodně nebezpečnější než v půli první. Zejména z jeho levé strany hrozilo pro naši obranu permanentní nebezpečí, neboť jak záložník, tak i útočník byli skutečně na této straně šikovní. Nicméně i naši hráči se snažili hrát fotbal po křídlech a jak Martin Škurek na pravé straně, tak Jirka Šmicer na levé straně tahali řadu akcí a snažili se přihrát míč do našeho útoku. Měli jsme i několik šancí, zejména z rohů a přímých kopů. Jeden z nich - přímý kop Jirky Šmicra přímo volal po gólu, ale soupeřova obrana včetně brankáře se štěstím (za pomoci tyče) tuto situaci vyřešila. Soupeř však nadále hrozil z rychlých protiútoků. Po jednom z nich, běželi 3 útočníci soupeře na našeho jednoho obránce, naštěstí však tato akce gólem neskončila. Do konce zápasu zbývaly asi 2 minuty a tak Chabry zkusily poměrně riskantní variantu, když Martin Škurek byl vysunut do středu zálohy a v obraně hrál Emil s Bořkem. Tento tah se nakonec však vyplatil. Lukáš přihrál Martinovi, který prošel až k brance soupeře a jeho křížnou střelu si hráč Vyšehradu srazil do vlastní sítě, čímž bylo zajištěno vedení Chaber 2 : 1. Do konce zápasu chyběla asi jedna minuta a v té se již nic podstatného nestalo, a tak jsme vybojovali velice cenné vítězství s poměrně silným soupeřem. V dnešním zápase byl velice milým překvapením výkon Martina Švehlíka v útoku. Příkladně bojoval i Jirka Šmicer na levé straně zálohy. Lukáš se snažil prosadit v útoku, ale proti starším a o hlavu větším hráčům to měl tentokrát velice těžké, přesto několikrát se uvolnil a snažil se vystřelit nebo nahrát. Matěj opět příkladně bojoval a získal spoustu míčů, ale při našich útocích zůstával trošku vzadu a nestihl tak plně podporovat útok, ale to se časem určitě zlepší. Pepa Švehlík to měl na své straně zálohy dnes těžké, protože záložník Vyšehradu, na kterého hrál byl skutečně dobrý. Emil s Bořkem neudělali žádnou chybu a svoji levou stranu obrany drželi. Martin Škurek zahrál svůj standard. Snažil se podporovat útok, bohužel někdy zbytečně otálí s přihrávkou. Vojta Vyšín v záloze bojoval, stejně jako Kryštof s Alexem v útoku.

—————

Zpět