27.03.2010 12:47

Ml. př. Dolní Chabry - Meteor 3 : 6 (0 : 3)

Na zápas s mužstvem Meteoru, s kterým jsme na podzim prohráli 0 :2 (druhá půlka 0 : 0), jsme si poměrně věřili. Oproti poslednímu zápasu jsme navíc nastoupili prakticky v kompletní (tedy nejsilnější) sestavě. Bohuže většina našich hráčů si myslela, že se porazí Meteor sám. V první půli chyběl v útoku a záloze jakýkoliv důraz a tak soupeř měl od počátku více ze hry. Asi po pěti minutách se nám podařilo hru vyrovnat. Kopali jsme sice i dva rohy, ale žádné vážnější ohrožení branky Meteoru se nekonalo, což není divu, když si naši útočníci (Emil s Lukášem) dávali při zakončení u odraženého míče přednost. Jak se zahrávají rohy nám ukázal o chvilku později soupeř, který z prvního rohu ihned skoroval a ujal se tak vedení 1 : 0. Za tohoto stavu jsme měli šance na vyrovnání, ale Emil nabídnutou šanci nevyužil a poslal míč těsně vedle branky. Soupeř nás v první půli přehrával zejména v záloze, kde se naši záložníci nestíhali vracet s hráči soupeře a když už se vraceli, tak to bylo takové stínování, bez jakékoliv hrozby pro hráče, který zrovna vedl míč. Absolutně jsme v této fázi postrádali jakoukoliv agresivitu a bojovnost. Jedinou vyjímkou byl Matěj, který příkladně bojoval a snažil se něco vymyslet. Takže soupeř to měl poměrně jednoduché. Jakmile přešel přes naší zálohu (zejména pravou), tak na naše 2 obránce se valilo i 5 hráčů soupeře. Po jednom takovém útoku se špatně domluvil Martin Škurek s Martinem Pohůnkem (každý spoléhal na toho druhého) a darovali jsme tak soupeři druhý gol. To je tak, když říkáme kluci, aby jste na sebe mluvili při hře.  Stále jsme však měli šanci dát gol. Emil dostal několik dobrých míčů do běhu, ale bohužel buď střílel těsně vedle branky nebo ho zakřižoval hráč soupeře. A tak soupeř trestal potřetí, když naše hráče zmátl trenér Meteoru u postranní čáry, který z neznámých důvodů celý poločas radil rozhodčímu, naši hráči přestali hrát v domění, že je přerušená hra a soupeř toho využil ke vstřelení 3. branky. Do konce půle již gol nepadl. Výsledek byl možná pro naše mužstvo po půli až příliš krutý, ale na druhou stranu jsme si za předvedený výkon nic lepšího nezasloužili. Mimo již zmíněného Matěje si ještě své odehrál Bořek a Martin Škurek, který spolehlivě ubránil největšího a i nejnebezpečnějšího hráče soupeře.

Do druhé půli jsme nastoupili přeci jen s větší bojovností a vůlí vstřelit gol. Častěji jsme se dostávali na dostřel soupeře. V útoku byl daleko více vidět Lukáš a v záloze Jirka. Z naší územní převahy padl také první gol, když se odražený balon dostal k Jirkovi, který jej napálil z voleje k tyči a snížil na 3 : 1. Za tohoto stavu už jsme museli riskovat. Martin Škurek se vytáhl do útoku a Emil hrál místo něj v obraně. Tento tah přinesl své ovoce. Martin Škurek po přistrčení Matěje dostal míč a křížnou střelou snížil na 3 : 2. Tento stav bohužel netrval moc dlouho. Soupeř v zápětí z rychlého brejku střelou k tyči zvýšil na 4 : 2. Naši kluci ale stále pokračovali v nátlakové hře a snažili se o vstřelení branky. Určitě jsme hráli více na polovině soupeře než v první půli. Z jedné naší šance byl faulován Lukáš (podle mě i videozáznamu to měla být penalta), ale rozhodčí byl jiného názoru a nařídil přímý kop (asi 3 metro od přestupku). Jirka z přímého kopu těsně přestřelil soupeřovu branku. Heslo nedáš dostaneš platilo v tomto zápase několikrát. Soupeř opět z rychlého brejku střelou k tyči zvýšil na 5 : 2. Následně soupeř přidal ještě jeden gol, když si útočník vytancoval naší obranu a zvýšil na 6 : 2. Martin Pohůnek sice za obdržené goly vyloženě nemohl, na druho stranu však tentokrát nechytil nic navíc a možná, kdyby sem tam vyběhl z brankové čáry, tak by i nějaké brance zabránit dokázal. Každopádně, to že jsme prohráli byla chyba hráčů před ním a nikoliv brankáře. Po šestém golu se podařilo našim hráčům ještě zkorigovat výsledek na 6 : 3, když Martin Škurek vytáhl míč k brance Meteoru a jeho zblokovaná přihrávka se dostala k Jirkovi Šmicrovi, který krásnou ránou pod břevno upravil na konečných 6 : 3.

Škoda, před zápasem jsme si asi představovali lepší výsledek, ale když se na náš výkon podíváme (zejména na první poločas), tak jsme si dnes vyhrát nezasloužili. Naši kluci si musí uvědomit, že bez treningu, bojovnosti a celkovému přístupu ke hře se soupeři kvalit Meteoru přehrát nedají. Je to ale škoda, protože kdyby většina našich hráčů odvedla to nač mají a co předvedli v jiných zápasech, pak bychom mohli i v tomto zápase bodovat a hrát s Meteorem vyrovnanou partii.

—————

Zpět