10.04.2010 15:31

Ml. př. Dolní Chabry - Kačerov 3 : 3 (1 : 2)

 

Do zápasu s Gordicem Kačerov jsme nastoupili s cílem konečně bodovat, i když jsme věděli, že to je úkol velice těžký, neboť Gordic nejen, že nás na podzim porazil 3 : 1, ale mimo suverénního Junioru ztratil bod pouze s Kingem v minulém kole.

Naše kluky však pohled na statistiky, ani na tabulku nijak nevyděsil a do soupeře se nebojácně opřeli. Pokud někdo čekal, že se od začátku bude hrát pouze na naši branku, tak byl určitě překvapen vývojem zápasu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a naši kluci hráli oproti minulému zápasu jako vyměnění. Výborně hrála zejména záloha (Matěj, kluci Švehlíkovic, Šmíca), kteří dokázali držet krok se zálohou soupeře a posílat pěkné nahrávky dopředu na naše útočníky. Také Emil bojoval, ale na novém postu (levá záloha) se chvílemi trošku hledal. Vepředu zlobil Lukáš s Kryštofem a vypracovali si i řadů šancí. V obraně hrál spolehlivě Martin s Bořkem, i když Martin často se zbytečně snažil projít přes obranu soupeře a topil se v kličkách místo daleko efektivnější kolmé nahrávky. I když jsme hráli opticky velice dobře a měli řadu šancí, tak první branku dal soupeř. Po jednom z rohů se našim bránícím hráčům nepodařilo odkopnout včas míč do bezpečí a soupeř bez problémů se ujal vedení. Bohužel vzápětí Gordic přidal další branku, jako přes kopírák – opět z rohu se našim hráčům nepodařilo míč odkopnout a soupeř zvýšil na 2 : 0. Vzhledem k průběh a předvedené hře poměrně krutý výsledek. Naši kluci se však nevzdali a také z rohu se jim podařilo snížit na 2 : 1, když na Jirkům rohový kop si naběhl Kryštof, udělal zmatek v obraně soupeře a poslal míč  na zadní tyč, kam naběhl Martin Škurek a krásnou střelou k tyči dal první branku Chaber v tomto zápase.

Do druhého poločasu jsme šli sice s jednobrankovou ztrátou, ale s vědomím, že dnes můžeme se silným soupeřem hrát rovnocennou partii. Kluci pokračovali ve velmi dobrém výkonu z první půlky. Bohužel gol opět vstřelil soupeř, když ve skrumáži se nejlépe orientoval hráč Kačerova a zblízka zvýši vedení svého týmu na 3 : 1. Nezbývalo, než se pokusit o zvrat. Martin Š. se z obrany posunul do zálohy a na jeho místo se přesunul Emil, který na tomto postu hrál výborně. Emil s Bořkem a s Martinem Pohůnkem v zádech již soupeři další branku nepovili. Naopak jsme vepředu ještě více ohrožovali branku soupeře. Po stranách hrozil Jirka s Lukášem a i naši záložníci se více tlačili k brance Kačerova. Po jedné takové akci vybojoval míč Lukáš, nahrál dozadu míč Martinovi Škurkovi, který jej posunul na volného Jirku a ten přesnou střelou do růžku snížil na rozdíl jediného golu. Naši kluci se stále hrnuli do útoku a z našeho tlaku přišlo zasloužené vyrovnání, když Martin Škurek posunul na Martina Švehlíka, který ideálně našel volného Lukáše a ten z těžké pozice nezaváhal a přesnou střelou k tyči vyrovnal na konečných 3 : 3.

Myslím, že konečný výsledek je spravedlivý pro obě mužstva a odpovídá předvedené hře. Naši kluci tentokrát zahráli na hranici svých možností a všichni bez výjimky si zaslouží za předvedený výkon velkou gratulaci a uznání.

—————

Zpět