05.05.2010 09:03

Ml. př. Dolní Chabry - Háje SOS C 7 : 3 (4 : 1)

Zápas s mužstvem Hájů jsme tentokrát nezačali vůbec dobře. Soupeř nás překvapil velice kvalitní nátlakovou hrou. Zejména v útoku byl velice nebezpečný a od počátku zápasu se hrálo převážně před naší brankou. Háje ze svého tlaku také vytěžily i první branku, když lehkou střelu z dálky Martin Pohůnek podcenil a propustil do naší branky. V tu chvíli to nevypadalo s Chabry vůbec dobře. Naštěstí Martin Pohůnek svoji chybu napravil, když jeho dlouhý výkop přes celé hřiště se dostal až ke Kryštofovi, který nezaváhal a srovnal stav zápasu na 1 : 1. Ukázalo se, že soupeř je v obraně přeci jen slabší než v útoku. Toho využil Jirka Šmicer, který našel před brankou Lukáše a ten udělal kličku i brankáři a střelou do prázdné branky poslal Chabry do vedení 2 : 1. Třetí branku přidal hezkou střelou pod břevno Martin Švehlík po přihrávce Jirky. A aby se kluci Śvehlíkovic nehádali, tak na 4 : 1 zvýšil Pepa Švehlík tentokrát po přihrávce Matěje. Takto skončila i první půle.

Druhou půli začaly Háje opět velkým tlakem. V útoku jsme nepodrželi míč a Háje přehrávali naší zálohu, která se nestačila vracet a často ve 4 běželi na naše 2 obránce. Hrálo se stále před naší brankou a bylo jen otázkou času, kdy budeme inkasovat. To netrvalo dlouho a soupeř snížil na 4 : 2. Jeho tlak pokračoval a vzápětí z pokutového kopu snížil už na rozdíl jediného golu. Naštěstí se hra vyrovnala a začalo se hrát konečně i na půlce Hájů. Měli jsme i řadu šancí, zejména po dlouhých pasech Martina Škurka měl možnost skorovat z brejku Lukáš, ale branka ani z těchto šancí ani z několika závarů nepadla. Až po přímém kopu Jirky se dostal k balonu Kryštof a vstřelil pro nás velice důležitý gol na 5 : 3. Vzápětí Martin Švehlík přidal po skrumáži před brankou soupeře náš 6. gol. Sedmou branku vstřelil pro změnu Pepa Švehlík za asistence Lukáše a podtrhl tak konečný výsledek i výborný výkon obou bráchů Švehlikovic.

Zápas proti dobře hrajícím Hájům jsme tedy zvládli, zejména díky většímu důrazu před brankou soupeře a střeleckému probuzení Pepy a Martina Švehlíkových a v obraně dobře hrajícího Martina Škurka. Na druhou stranu těžký terén, mokrý míč a vysoká tráva dělala většině našich hráčů problémy zejména při snaze o kombinaci nebo dlouhou nahrávku. Také finální přihrávka v útoku nebo ze zálohy nám stále dělá potíže. Každopádně máme důležité 3 body, a to se soupeřem, který pokud bude nastupovat v této sestavě a podá obdobný výkon jako s námi, tak může vzít body i některým mužstvům z horní poloviny tabulky.

 

—————

Zpět