07.11.2009 14:39

Ml. př. Dolní Chabry - FC King 3 : 0 (2 : 0)

Zápas s třetím týmem tabulky jsma začali docela otevřeně. I když soupeř měl výškovou a pravděpodobně i věkovou převahu, naši kluci se rozhodně nebáli. Od samého začátku jsme se snažili hrát kombinační fotbal. Soupeř hrozil spíše ze sporadických útoků. Naše nátlaková hra přinesla ovoce. Na přesný rohový kop Jikry Šmicra si krásně naběhl Matěj a svým prvním golem za Chabry v mistrovském utkání poslal svůj tým do vedení 1 : 0. Následně se hra přelévala z jedné poloviny na druhou. U soupeřů zlobila zejména levá strana, kde jejich největší hráč (č. 3) se docela prosazoval přes naše linie. Avšak díky tomu, jak se soupeř tlačil dopředu, tak i my jsme měli možnosti k zaútočení. Jednu z nich využil Martin Škurek, když se zbavil na středu hřiště 2 soupeřových hráčů a střelou k tyči poslal Chabry do dvougólového vedení. Tento výsledek vydržel až do poločasu.

Do druhé půlky nastoupil soupeř s jasným cílem otočit utkání. Svého nejlepšího (a největšího) hráče přesunul z levé strany na stranu pravou a snažil se co nejvíce tlačit míč k naší brance. Nutno však říci, že v tomto zápase výborně zahrál v obraně zejména Emil, který krásně četl hru a zbavoval soupeřovy hráče balónů. Také Jirka Šmicer sváděl výborné souboje s hráči, kteří byli o dvě hlavy vyšší. Ale ani Lukáš, kluci Švehlíkovic, Matěj nebo Vojta Vyšín v záloze se soupeře nelekli a sváděli s Kingem těžké souboje. Nutno říci, že v druhé půli měl soupeř více ze hry a gól visel na vlásku. Ale právě ten poslední vlásek držel ve svých rukou náš brankář Martin Pohůnek, který naše mužstvo dnes opravdu podržel chytil 2 - 3 jisté góly, výborně četl hru, vybíhal a vždy byl tam, kde měl být. Žádný míč mu nevypadl a pokud dnes má někdo hlavní podíl na tomto překvapivém výsledku, pak je to právě Martin. Naopak brankář soupeře se ukázal, jako jedna malá slabina. Nebyl jistý ve výkopech a toho naši kluci využili. Jeden špatný výkop brankáře zachytil Lukáš, který pak střelou k tyči zvýšil na konečných 3 : 0 pro Chabry.

Podle mého názoru, dnes kluci podali asi jeden ze svých nejlepších výkonů v sezoně. Jak brankář, tak útok, záloha i obrana podali maxim a zaslouženě porazili třetí mužstvo v naší skupině.

—————

Zpět