06.09.2009 19:26

Meteor "B" - Dolní Chabry 2 : 0 (2 : 0)

Naši mladí fotbalisté nastoupili ke svému prvnímu mistrovskému utkání a než se rozkoukali už prohrávali 1 : 0 gólem z 1. minuty. Mnozí diváci i hráči si asi v tu chvíli mysleli, že to vypadá na pěkný nášup. Nic takového se však nestalo. Soupeř sice měl územní převahu, ale jeho útoky končily na našich obráncích nebo u Martina Pohůnka. Dopředu jsme se bohužel moc nedostávali, vyjma několika brejků Lukáše a Jirky. Soupeř tak využil svoji územní převahu, když po jednom z rohů si jeden z našich bránících fotbalistů nešťastně vrazil míč do vlastní branky (2 : 0).

Po změně stran došlo ke střídání v naší obraně, kdy nemocného Kubíka nahradil Martin Š, což mělo pozitivní vliv na hru celého mužstva zejména směrem dopředu. Ve druhé půli jsme soupeře již k ničemu nepustlil, naopak jsme si vypracovali řadu šancí a mnohdy i trvalý tlak. Škoda jen, že jsme vpředu neměli sílu a čas k zakončení. Šance Lukáše, Jirky, Martina nebo Pepy volaly po gólu. Také z řady rohů, které jsme kopali jsme asi měli vytěžit více. Na druhou stranu naše hra byla určitě pro všechny milým překvapením. Kluci si pěkně nahrávali, poctivě bojovali a vydali ze sebe všechno. V brance spolehlivě chytal Martin Pohůnek, v obraně výborně zahrál Bořek s Martinem Š, které doplňoval Emil (ten si však musí dát ještě pozor na výběr místa). V záloze zahrál zejména výborně Matěj Horáček s Ondrou, ale i Kryštof, Honza Berka, Ondra Štika a další rozhodně nezklamali, naopak předvedli spoustu hezkých zákroků a jejich výkony oproti tréninku šly  nahoru. V útoku příkladně bojoval Lukáš, své si odvedli i Pepa s Martinem a malý Jirka.

I když jsme prohráli, můžeme tak být s předvedenou hrou myslím spokojení. Až kluci k bojovmosti přidají i nějaké góly a třeba i štěstí, nemusíme odjíždět z takových zápasů s prázdnou.