20.03.2010 13:01

Junior - Dolní Chabry ml.př. 13 : 1 (8 : 1)

Na první jarní zápas jsme se vypravili v dosti prořídlé sestavě, bez 4 hráčů základní sestavy a jen s jedním hráčem na střídání. S ohledem na skutečnost, že jsme hráli s prvním mužstvem tabulky, které nás na podzim porazilo 17 : 0, jsme si tak moc šancí nedávali. Soupeř měl až na jednu výjimku všechny hráče ročník 2001, což u nás bylo spíše naopak. Mimo brankáře a obránců jsme měli v poli kluky ročníků 2002 a 2003! Nicméně naši hráči tentokrát se o hlavu větších hráčů nebáli a na začátku Juńior překvapili aktivní hrou. Dokonce první roh jsme kopali my, ale soupeř získal míč a z rychlého protiútoku otevřel skore. Poprvé v tomto zápase se tak projevila absence zejména našich defenzivních hráčů (Emil, Matěj, Bořek). Soupeř tak postupem času začal přehrávat naši mladou záložní řadu a na naši branku se valil jeden útok za druhým. Ze dvou takových útoků se podařilo Junioru vsítit další 2 branky. Tentokrát však nebyl obraz hry takjednostranný ve prospěch Junioru, jako minule. Naši hráči se snažili o kombinace a přenesení hry na soupeřovu půlku. Po jednom takovém útoku získal míč Jirka Šmicer, udělal kličku o hlavu většímu hráči Junioru a krásnou střelou vsítil první jarní gol Chaber a zkorigoval stav na 3:1. Soupeř však nadále byl lepší a postupně zvýšil do poločasu svůj náskok na 8 : 1. Výsledek byl možná pro nás až příliš krutý, hra se odehrávala sice většinou na naší půlce,ale všichni hráči bojovali a snažili se obětavě eliminovat útoky seoupeř. Většinu branek jsme obdrželi po akcích přes naši levou stranu přes Kubu, na kterém byl přecijenom znát půlroční tréningový výpadek a bylo pro něj velice těžké naskočit po takové puze zrovna do zápasu proti výborným hráčům Junioru.

Jestli jsem chválil naše kluky za výkon v první půli, pak za výkon v půlce druhé už zaslouží dvojnásobnou pochvalu. Kluci nejen nepolevili v bojovnosti a obětavosti, ale přidali i řadu hezkých fotbalových akcí. V útoku byl znát zejména Lukáš, který svojí rychlostí a technikou platil na hráče soupeře a minimálně 3krát šel sám na brankáře soupeře a jen vlásek chyběl k tomu, aby přidal naši druhou branku. Také Kryštof vybojoval spoustu míčů a jeho výkon byl asi nejmilejším překvapením. Naši záložníci si tentokrát opravdu zaběhali s hráči Junioru a i když jim hráč utekl, přesto souboj nevzdali a poctivě se s ními vraceli. Takže klobouk dolů před prací Jirky, obou kluků Švehlíkovic a Vojty Vyšína, kteří skoro bez střídání dokázali držet krok se soupeřem (i když ke konci zápasu už sotva pletli nohama). V obraně zahrál výborně Martin Škurek, který podporoval i útok dlouhými míči a v závěru zápasu podnikl několik odvážných akcí dopředu. V závěru druhé půle se zlepšil i Kuba. Martin Pohůnek předvedl několik výborných  zákroků a inkasovaným golům moc zabránit nemohl. Přes všechnu naši snahu soupeř přidal v druhé půli ještě dalších 5 golů a tak zápas skončil jednoznačně 13 : 1. Určitě bychom i na naši hře dnes našli spoustu nedostatků, ale vzhledem k sestavě, kvalitám soupeře a hlavně předvedenému výkonu bych dnes klukům jen poděkoval. Ještě jednou škoda, že se nemohli dostavit již zmínění chybějící kluci ze základu, s kterýma bychom Junior dokázali ještě více potrápit a odvézt si ještě příznivější fotbalový výsledek.

—————

Zpět