17.10.2009 16:56

Háje SOS "B" - Ml. př. Dolní Chabry 1 : 3 (0 : 1)

Zápas o 7. - 8. místo tabulky se hrál na poměrně velikém hřišti což, naše mladé hráče překvapilo a činilo jim po celý zápas značné problémy. Ještě horší však bylo, že jsme přistoupili na stejný způsob hry, jako soupeř, který hrál takový hurá styl, kdy bylo minimálně 4-5 hráčů kolem balonu. To naší hře vůbec nesvědčilo. Zejména v prvním poločase hra ke koukání moc nebyla. Naši hráči sice měli optickou převahu, ale nabídnuté šance jsme neproměnili. Soupeř měl nejslabší (nejmladší) hráče v zadních řadách, včetně brankáře. Z toho pramenila řada chyb, které obránci a brankář Hájů dělali. Po jedné takové chybě (špatný výkop brankáře) se míče zmocnil Ondra Kadlec a střelou k tyči nás dostal do vedení. To však bylo z naší strany v první půli vše. Naši hráči se sice snažili, ale výsledkem této snahy bylo jen to, že si vzájemně překáželi útočníci se záložníky a když už jsme míč z chumlu dostali, tak dál už nebyl zpravidla nikdo, kdo by míč přebral a založil útok. Párkrát jsme sice přečíslili obranu soupeře dlouhými nákopy z obrany, ale naši útočníci nedokázali zakončit a nebo zakončili tak slabě, že nebyl problém pro brankáře domácích míč chytit. Dokonce v první půli se nám nedařila ani naše silná zbraň - rohové kopy, kdy díky velkému hřišti a těžkému míči, byl problém míč nakopnout až před branku soupeře.

V druhé půli, po důsledné domluvě v kabině, se naše hra přeci jen trošku zlepšila. Paradoxně však gol dal soupeř, když při rohovém kopu si naši hráči nerozebrali protihráče a jeden útočník tak střelou k tyči překonal bezmocného Martina. V zápětí mohl soupeř dokonce vést, když po pravé straně unikal soupeřův útočník, ale Martin Pohůnek včasným vyběhnutím situaci vyřešil. Naši hráči však přidali na tempu a výsledkem toho byla řada závarů, rohů a šancí u branky soupeře. Při tomto tlaku Háje opět chybovali, když brankář soupeře opět špatně rozehrál, míč se dostal po přiťuknutí Ondry Kadlece k Lukášovi, který hezkou střelou uklidil míč k opačné tyči, než stál brankář. Takže se dočkal i Lukáš na svoji první vstřelenou branku. Tato branka nás viditělně uklidnila a naše hra se ještě zlepšila. Na jeden z rohů Jirky Šmicra si pohotově naběhl Martin Škurek a zvýšil na 3 : 1 pro Chabry. Pak jsme měli ještě několik šancí (Ondra Kadlec, Ondra Štika, Matěj), ale gol jsme již nedali. Takže jsme vyhráli důležitý zápas, nutno však říci, že předvedená hra neodpovídala našim možnostem a tomu, co jsme doposud v soutěži předváděli. Avšak za bojovnost a zlepšený výkon ve druhém poločase jsme si vyhrát asi zasloužili. Na druhou stranu spousta nevyužitých šancí a pokažených nahrávek nás v jiných zápasech s těžšími soutěži může stát bodovou ztrátu.

—————

Zpět