18.03.2011 11:33

dorost - I. ročník "mini halového turnaje mladšího dorostu" v Lipencich

Přes velmi pěknou předvedenou hru – 4 místo

Hráčská situace v rámci naší účasti na turnaji byla kritická. Vypadlo plno hráčů z důvodu nemoci, nebo jejich nepřítomnosti v ČR. Pokud k tomu přidáme neznámou neúčast Mirka, poskládali jsme 6 kmenových hráčů. Pavel Horský, Honza Görner, Jakub Štercl, David Červenka, Honza Kolář, Vláďa Nesvadba, a jako posila přišel David ..... Takže jsme oproti ostatním týmům neměli kmenového brankáře a měli pouze dva hráče na střídání. Což se muselo projevit.

 

SK Dolní Chabry – Inferno 0:3 (0:2)

První zápas, který se nám především v prvním poločase plně nevydařil. Museli jsme si zvyknout na prostředí a pohyb míče. Než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme 0:2. Bylo to pro všechny kluky náročné. Přesto předváděli pěknou kombinační hru. Chybělo jedno, střela na bránu a bez toho se žádný zápas vyhrát nedá. Jinak ale smolný zápas, protože soupeři tam padlo skoro vše.

Lipence – SK Dolní Chabry 3:1 (2:0)

Přestože jsme hráli hned náš druhý zápas za sebou, bylo to lepší než první zápas. Opakoval se však v podstatě zápas předchozí. Soupeři tam padlo skoro vše. U nás to byla opět ukázka obrovské snahy ukázat kombinační, technickou hru, ale opět chyběla střelba, kdy namísto v dobrých momentech jsme volili raději přihrávku. Snad abychom míč dávali do prázdné brány. Gól, který jsme vsítili (Honza Görner) byl po pěkné akci a nezištné přihrávce Davida (2:1). Bylo to však málo, protože soupeř po krátké době zvýšil na 3:1 a takto výsledek také skončil.

Kolovraty – SK Dolní Chabry 7:1 (5:0)

Zápas který nám plně nevyšel. Soupeř nás přehrával především v důrazu. Škoda, protože šance ke skórování tam byly. My jsme však, tak jako v předchozích zápasech asi chtěli „donést“ míč až do brány. Branku, kterou jsme vsítili, byla soupeřova vlastní po střele Davida Červenky. Přesně to byla ukázka toho, že vsítit gól bez střelba to nejde. Soupeř nám to ukázal.

„Zápas o třetí místo“

Kolovraty – SK Dolní Chabry 4:3 (3:0)

Zápas o třetí místo se začal vyvíjet podobně jako zápas předchozí s tímto soupeřem. V poločase jsme prohrávali 3:0. Vypadalo to ne zcela dobře. V úvodu druhého poločasu snížil Honza Kolář na 1:3 po přihrávce Davida Červenky. Začali jsme předvádět skutečně pěknou kombinační hru. Při našem tlaku se však podařilo soupeři zvýšit na 1:4. Přeskupili jsme sestavu. Do obrany šli David Červenka a Vláďa. V útoku zůstali David a Honza Kolář. A nebojím se říci, že tehdy nastal náš tlak a koncert. Po velmi pěkné akci snižoval opět Honza Kolář, bylo to 2:4. Následovala akce, střela, skrumáž, kde se nezištně ke střele dostal Vláďa a bylo to 3:4. Tlak byl obrovský, ale nezbývalo času. Škoda.

 

Přesto je nutno všechny naše hráče pochválit za aktivitu a přístup ke hře. Nesmíme zapomenout na našeho brankáře (Pavel Horský), který šel do brány po jednom roce. Snažil se, pochytal co se mu dalo, a byl oporou mužstva. Ne vždy vyhrává ten, který ukáže, že s míčem umí. Hala je hala, hřiště je hřiště. Uvidíme v sezóně, protože většina mužstev nás v mistrovských utkáních čeká.

 

Zúčastněným našim hráčům je nutné pouze za předvedenou hru poděkovat a zatleskat. Byl to příjemně strávený den.

Hodnocení: Horský – 7,5; Štercl – 8; Görner – 7,5; Červenka – 7,5; Nesvadba 7,5; Kolář – 7,5; David – 7,5

Branky: Görner, Kolář-2x, Nesvadba

Asistence: David, Červenka

Nejlepší hráči: Štercl, Horský

—————

Zpět