25.04.2010 08:26

Dolní Chabry - REAL 7 : 2 (3 : 1)

 

Do zápasu jsme dnes nastoupili bez Matěje a Bořka, tedy hráčů, kteří v poslední době předváděli nejlepší výkony. Na naší hře to však nebylo tentokrát příliš znát. Hned od počátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a bylo jen otázkou času, kdy padne první branku. Skore zápasu otevřel Lukáš, když Jirka vybojoval důrazně míč a prostrčil jej na volného Lukáše. Vzápětí jsme přidali druhou branku. Na roh Jirky si naběhl Martin Škurek a hlavou zvášil na 2 : 0. Tento výsledek nás trošku ukolébal. Polevili jsme v napadání soupeře a snažili se více hrát sami na sebe (Pepa Švehlík, Lukáš). Výsledkem toho bylo nejen spousta zahozených akcí, ale i branka soupeře do naší sítě. Za tohoto stavu se do středu zálohy vysunul Martin Škurek a zvýšil se tlak na soupeřovu branku. Výsledkem byla 3. branka do síte Realu, kterou dal Kryštof po přihrávce Jirky Šmicra.

V druhé půlce se naše hra ještě zlepšila. Zejména Lukáš a Pepa začali více kombinovat a přibývalo šancí na naší strany. Čtvrtou branku dal Martin Škurek, který zužitkoval přihrávku Kryštofa. Ale jak jsme hráli ofenzívně, tak přibývalo okének v naší obraně. Zejména naši záložníci se nechávali více strhnout útočením a nevraceli se tak často a rychle, jak by měli. Soupeř tak hrozil z rychlých protiútoků. Po jednom z nich se mu podařilo snížit na 4 : 2. Vzápětí mohl REAL zápas zdramatizovat, ale Vojta Vyšín v brance bravurně zlikvidoval samostatný nájezd soupeře. My jsme odpověděli 5. brankou, kterou vstřelil Jirka Šmicer po nahrávce Martina Škurka. 6. branku vstřelil Martin Škurek, když zachytil výkop brankáře hostí. Skore zápasu završil Emil, když s přehledem proměnil penaltu. ¨

Celkově měl zápas pro nás poklidný průběh. Soupeř byl přeci jen mladší a tak jsme měli mimo vstřelených branek i řadu dalších šancí, které zastavila buď tyč (4x) a nebo výborný mladý brankář REALu. Každopádně řada akcí byla velice pohledných. Výborně dnes zahrál zejména Martin Škurek, který konečně nevodil míč zbytečně dlouho a krásnými kolmými přihrávkami zásoboval naše útočníky. V druhé půlce se také zlepšil výkon Jirky a Lukáše vepředu. V obraně musíme pochválit Emila i Martina Švehlíka, kteří útočníky REALu k ničemu nepustili. Za výborný zákrok je třeba dnes také pochválit Vojtu Vyšína, který nás za stavu 4 : 2 podržel.

—————

Zpět