05.09.2009 09:29

Dolní Chabry - Dolní Měcholupy 5 : 1 (2 : 0)

I když se zdá výsledek poměrně jednoznačný, tak první zápas sezony byl pro naše mužstvo dost obtížný. Soupeř přivezl silné hráče a zejména v první půli prvního poločasu jsme měli dost problémů se prosadit přes urostlé (o hlavu vyšší) obránce soupeře. Nefungovala hra zejména krajních záložníků a obranných dvojic. Naopak útočníci (Honzík a Petr K.) se tentokrát snažili a sváděli se soupeřem hezké souboje. Naše střely však zpočátku vychytával výborný brankář soupeře. První branka padla poté, co Petr Klouček důsledně atakoval soupeřova obránce, odebral mu míč a z úhlu vymetl šibenici branky soupeře. Druhá branka padla poté, co nejprve Jáchym netrefil míč na střelu, ale to už se k míči dostal Tomáš, který šel sám na brankáře, ale jeho zakončení nebylo 100 %, takže k odraženému míči se opět dostal Jáchym, který se tentokrát již nemýlil. Poté jsme však značně polevili v obraně a soupeř měl minimáně 3 gólové šance, kdy šel sám nebo stál sám před Martinem Dvořákem. Martin však byl vždy na svém místě a všechny střely kryl.

V druhém poločase se naše hra zlepšila. Lépe začali hrát naši krajní záložníci a přibylo tak více pohledných akcí po křídlech. Po jedné takové akci se dostal k míči Petr Klouček a jeho střílený cent si srazil do vlastní branky obránce soupeře (3 : 0). Vzápětí opět Petr Klouček šel z pravé strany a krásnou střelou pod břevno podtrhl svůj výborný výkon (4 : 0). Naše hra se v těchto fázích uklidnila a hráli jsme již hezký fotbal. Také došlo ke střídání brankářů a do branky nastoupil Michal. Protože výsledek vybízel naše hráče k útočné hře, často jsme měli okénka v naší obraně. Michal jednou musel dokonce vytáhnout výborný zákrok, když včasným vyběhutím zabránil osamocenému útočíkovi ve skorování. Ale i my jsme zlobili u branky soupeře. Honzík zatáhl po pravé straně míč, přesným centrem našel před brankou Šimona, který napodruhé překonal soupeřova brankáře. Soupeř v závěru stačil už jen zkorigovat na 5 : 1, poté co naši obránci pozapoměli na osamoceného útočníka soupeře, který bez problémů překonal bezmocného Michala v bráně.

 

—————

Zpět