12.05.2011 21:47

St. př. Dolní Chabry - Vltavín 5 :5 (2 : 4)

Na zápas s Vltavínem jsme nastoupili konečně kompletní, mohli jsme tak poprvé vyzkoušet již dlouho připravovanou variantu, a to vysunutí Tomáše do útoku a zvýšení naší ofenzivní činnosti. Na zápas, jako již po několikáte, nenastoupil delegovaný rozhodčí, a tak musel pískat Pavel Bohm, trenér mladší přípravky. Je třeba Pavla pochválit, nejen za výborné rozhodování, ale i za to, že svůj čas obětoval v nás prospěch a nemohl tak vidět čtvrtfinále ČR - USA a střelecký koncert Jardy  Jágra. Všichni hráči jako  by to Pavlovi a všem přítomným divákům chtěli vynahradit tak spustili oboustranně útočnou hru. Do prvních šancí se dostaly Chabry. Bohužel Tomáš, Martin Š, Martin K. branku nedali. A tak zahrozil poprvé soupeř, kde jeho nejlepší hráč s č. 7 utekl naší obraně avšak nastřelil jen břevno. Takové štěstí jsme už po chvilce neměli, když opět hráč s č. 7 sám před Kubou nezaváhal a poslal Vltavín do vedení. Naši obránci si zcela zbytečně nechávali odstup od útočníků hostí a jejich rychlost nám dělala problémy. Ty samé problémy ale dělala soupeři i naše ofenzíva. Zejména Tomáš se prosazoval přes obranu hostí. Několik šancí ještě neproměnil, ale pak zužitkoval nahrávku Marka na střelení vyrovnávací branky. Bohužel opět kontroval soupeř a Vltavín šel do vedení 2 : 1. Naši kluci ale bojovali. Ofenzívu tentokrát podporovala celá záložní řada Matěj P. - Martin Š. - Martin K. Jedna z našich akcí skončila zaslouženým vyrovnáním, když Martin Š. vystřelil a jeho střelu tečoval Tomáš do branky Vltavínu 2 : 2. Pak jsme museli naše unavené hráče trošku prostřídat (Matěj P., Naty, Martin K, Martin Š) a  toho využil soupeř k poměrně velkému tlaku. V této fázi zápasu jsme nedokázali podržet míč vepředu (Tomáš se musel stáhnout do zálohy místo střídajícího Martina Š.) a naši hráči tak často propadávali  a nepomáhali obraně. Není proto divu, že soupeř přidal dva slepené goly a stanovil tak poločasový výsledek na 4 : 2 pro Vltavín, a to ještě Naty vykopávala míč z prázdné branky.

V přestávce jsme klukům řekli, že pokud zlepšíme naší obranu a budeme více roztahovat hru, tak branky určitě přijdou.Dohodli jsme se, že na soupeře ještě vlítnem a zkusíme zápas zdramatizovat. Od začátku druhé půle se hrálo zejéna na půlce Vltavínu. Naše akce soupeř mnohdy zastavil jen za cenu faulu. Jednu standardní sitauci jsme využlli, když Martin Š. poslal míč z přímého kopu ke vzdálenější tyči. V zápěti Tomáš vyrovnal, když sklepl centr od Martina Š. za záda brankáře Vltavínu.  Náš tým v těchto fázích zápasu dominoval a soupeři jako by docházely síly. Bohužel šance Marka, Matěje P., Martina Š a Tomáše zůstaly nevyužity. Branky jsme se tak dočkali až z penalty, kdy Tomáš poslal Chabry do vedení 5 : 4. Soupeř už hrál jen na brejky, ale naše obrana pracovala lépe než v první půli. I tak se soupeři podařilo vyrovnat, když Kuba nešťastně zasáhl míč, který skončil za brankovou čarou. Pak jsme měli ještě několik šancí na vedení, když zejména Martin Š. si zaběhl na dlouhý výkop Kuby a šel sám na brankáře Vltavínu, ale bohužel měl míč na svoji slabší levou a kýžená branka z toho nebyla. Obdobnou šanci měl Tomáš, ale jeho střelu z úhlu chytil golman Vltavínu. Když ani Vltavín nedal branku z několika střel, tak výsledek skončil na konečném skore 5 : 5.

Remíza je asi spravedlivá. V první půli byl lepší Vltavín a v druhé zase my. Určitě velkým pozitivem je přesun Tomáše dopředu (i když samozřejmě trošku chybí vzadu). Díky tomu, že se jen nebráníme, tak roste výkon i dalších hráčů. Na krajích zálohy předvedl řadu kombinačních pěkných akcí Matěj P. a Martinem K. (jen se Martine nesmí tak často stahovat do středu hřiště). Taky Martin Š. byl dnes více vidět a ve středu pole toho oběhal opravdu hodně. Vzadu byl nejlepším obráncem Pepa. Všichni hráči si za dnešní zápas a výkon na hřišti zaslouží pochvalu.

Výsledek samozřejmě nemá cenu přeceňovat, protože nás teď čekají vesměs soupeři z prnví půlky naší tabulky, ale jestli se vyvarujeme chyby v obraně a budeme dávat více než 1 branku, tak ani v těchto zápasech nemusíme být zcela bez šance.

Branky: Tomáš 4, Martin Š. 1

Nahrávky: Martin Š. 2, Marek 1

 

—————

Zpět