30.10.2010 21:23

Ml. př. Chabry - FK Admira B 3:0 (2:0)

Sestava: Bendy Benda, Renda Kurel, Beky Bečka, Péťa Marek, Páťa Sochor, Kubík Mráz, Švachy Švach, Dáda Staněk, Kuba Kára, Kuny Kunc, Luky Ouředníček, Míla Zoula, Márty Forejt, Mára Černý, Šíma Hudecký, Vašík Jiroušek

Dolní Chabry se staly další herní zastávkou pro hráče Admiry. Přivítalo je zde pěkné, ale chladné počasí, solidní hřiště a hlavně starší a větší hráči soupeře.
Hned od počátku museli Panteři čelit tlaku soupeře, který byl silný hlavně na míči a který si dokázal v pokutovém území vytvořit potřebný tlak.
Na konci prvního takového tlaku ještě dokázal Dáda na čáře odkopnout míč do bezpečí.
Při druhém „závaru“ před brankou již ale obrana Panterů kapituluje. Byl to takový hloupý gól, čtyři hráči Admiry stáli okolo dvou hráčů soupeře a nedokázali míč odkopnout do bezpečí. Chabry vedou 1:0. Dobrou obrannou práci potom odvádějí opětovně Beky i Márty. Přichází série rohových kopů soupeře. Hráči Admiry jsou opět pod tlakem. Poslední rohový kop, výborně zahraný hráčem č. 11 Šmicerem mladším, se odráží od Kuby do sítě, Chabry vedou již 2:0. Hráči Admiry se postupně oklepávají a začínají hrát s vedoucím týmem naší skupiny důstojnou partii. Luky posílá Kunyho, ale ten je v pozici zablokován. Márty opět skvěle brání a nepouští soupeře do šance. Hráči soupeře na své polovině faulují. Trestný kop zahrává Beky, ale tentokrát jeho střela neznamená ohrožení branky soupeře.
Dáda posílá do běhu Švachymu, ale ten také naráží na dobře bránící protihráče. O hlavu vyšší hráč zastavuje faulem dobře bojujícího Vašíka. K rozehrávce se staví Márty, střelu odvrací brankař na rohový kop. Pak přichází krásná individuální akce Lukyho, který se po nahrávce Kunyho pěkně uvolňuje a dostává se do dobré pozice, ale brankař jeho velice solidní střelu chytá.

Do druhého poločasu vlétli Panteři daleko aktivněji. Začala se jim dařit kombinace a začali se i výrazně osmělovat ve hře dopředu. Do kombinace se zapojují hlavně Švachy s Kubíkem a Péťou. Po jedné takové kombinaci se pokouší vystřelit Švachy, ale jeho zblokovanou střelu brankař lehce chytá. Také Mára hraje velký zápas a srdnatě, většinou úspěšně, bojuje s ambiciózními hráči soupeře. Do druhého poločasu nastoupil do branky Renda a Bendy byl vyslán do pole a hned si v kombinaci dokáže vyhovět s Kunym. Tato dobře vyvíjející se spolupráce ovšem končí v momentě, kdy Renda chybně reaguje na střelu a je trenérem okamžitě střídán, Chabry vedou již 3:0. Další trestný kop, po ruce soupeře, rozehrává Beky. K míči se dostává Švachy, který se velice dobře uvolňuje, posouvá Péťovi, ale ten naráží na na hráče č. 10, který je o hlavu větší a míč ztrácí. Své si v obraně odehrává také Kuba Kára, který spolu s Bekym maří nejednu šanci soupeře. Poté Mára výborně zachraňuje na své brankové čáře a odmítá další gól soupeře. V těchto momentech trenéři velice správně redukují sestavu a nechávají hrát hráče, kteří mají potenciál zkorigovat výsledek. A hned se to projevuje na hře. Hra se vyrovnává a Panteři se tlačí do šancí. Nejdříve Kuny kombinuje se Švachym, ale obrana soupeře odvrací. Švachy pěkně zatáhne po lajně, posouvá Kunymu, ten na Péťu a obrana opět odvrací, i když s největšími obtížemi. Beky zahrává rohový kop, Kubík mu naráží zpět a Beky pěknou střelou míjí branku. Valí se další a další útoky na branku soupeře. Kuny přihrává Švachymu a ten posílá Dádu, kterému na zakončení chyběl jenom malý kousek. Pak přichází pěkná akce Kunyho, kterému přihrává Kubík, Kuny se výborně uvolňuje a postupuje na branku, jeho střelu brankař pacifikuje. Jenom škoda, že si Kuny nevšiml úplně volného Dády. Vzápětí se výborně uvolňuje Dáda a jeho dobrou střelu brankař chytá. Hned nato střílí Kubík, ale ani jeho střela nekončí v síti. Z brejku zahrozil Šmicer, který nastřelil tyč branky Panterů. Trestný kop rozehrává Beky, soupeř odvrací. Márty rozehrává další trestný kop a opět obrana soupeře eliminuje hráče Admiry. Potom se do úniku dostává Kuny a v pádu střílí, vyznamenává se opět brankař soupeře. Soupeř fauluje Dádu. Po rozehrání od Bekyho, míří jedna z posledních střel na branku soupeře, kterou mohl dorazit Vašík, číhající u tyče, ale soupeř ho pohotově zablokoval.

Utkání končí sice porážkou Panterů 3:0, ale hra hlavně v druhém poločase ukázala, že hráči Admiry jsou schopni hrát i se staršími a většími hráči a to je příjemné zjištění. Kombinačně ani herně Panteři nepropadli.
Chabrům výborně zachytal brankař, což uznali i přítomný internacionál Ladislav Vízek i manažer reprezentace Vladimír Šmicer, oba ocenili i hru Admiry.
Hráčům Admiry chyběl hlavně větší důraz před vlastní brankou (inkasované dvě branky) a trochu více produktivity v zakončení (Luky, Kuny, Švachy, Dáda).

fkd¨

převzato: https://www.fkadmira.info/panteri.htm

—————

Zpět