01.11.2009 14:03

Bohemians - Chabry 0 : 6 (0 : 1)

 

Na zápas s posledním mužstvem tabulky jsme zavítali na Žižkov, kde mladí fotbalisté Bohemky hrají své domácí zápasy. Bohemka měla opravdu velice mladé hráče (všichni ročník 2003), ale velice fotbalové. Naši hráči s viditelně mladším soupeřem působili v prvním poločase značně ospalým dojmem. I když jsme hráli celou první půli na polovině soupeře, moc šancí jsme si nevytvořili, a pokud ano tak to nebylo díky fotbalovosti, ale díky tomu, že jsme menší hráče Bohmemky předčili fyzicky. Naše hra byla neuspořádaná. Naši hráči si nedrželi své posty. Hráli jsme zbytečně komplikovaně a vůbec ne kombinačně. Přesto se nám podařilo dát první gol, když Jirka Šmicer vzal odražený míč na naší polovině, přeběhl s ním celé hřiště a nahrál volnému Lukášovi, který s přehledem poslal Chabry do vedení. To však bylo z naší strany v první půli vše.

Po důsledném pohovoru v kabině jsme do druhé půle nastoupili přeci jen v lepší formě. Martin Škurek se posunul z obrany do zálohy, což pomohlo naší ofenzívě i celkovému obrazu hry. Naši hráči se více tlačili do šancí i zakončení. Objevili se i hezké kombinace. Druhý gol padl po rohu Jirky Šmicra, když se nejlépe před brankou orientoval Lukáš. Třetí gol padl z přímého kopu Jirky Šmicra, když jeho střelu zblokovala obrana, míč se dostal k Lukášovi a ten dovršil svůj hattrick. Další branku mohl přidat dnes výborně hrající Jirka Šmicer, ale jeho střela skončila na tyči. Čtvrtá branku vstřelil Martin Škurek po centu Matěje a přistrčení Ondry. Pátou branku dal Martin Śkurek po hezké nahrávce Jirky Šmicra. Šestou branku dal krásnou hlavičkou Lukáš po rohu, který zahrával Jirka Šmicer. Další šance (Ondra, Kryštof, Martin Š., Jirka, Lukáš) již zůstaly z naší strany nevyužity a tak se konečné skore uzavřelo na výsledku 6 : 0.

Za druhou půlku patří našim hráčům dík. Všichni začali bojovat, hrát kombinačně a předvádět hezký fotbal. Na druhou stranu je si třeba uvědomit, že jsme hráli proti soupeři, který byl o rok až dva mladší a po výkonu zejména v první půli bychom se stejně starým soupeřem mohli klidně 3 : 0 prohrávat. Velkým plusem bylo, že jsme si mohli vyzkoušet nové herní varianty a naši hráči i nové posty, jako např. Martin Švehlík v obraně, kde ve dvojici s Emilem rozhodně nezklamal.

—————

Zpět