14.09.2015 19:31

B-tým muži - SK Dolní Chabry „B“ vs. FK union Srašnice, 13.09.2015 - 4.kolo

SK Dolní Chabry „B“  vs.  FK Union Strašnice (dříve PSK Union Praha)   1:3  (0:2)

Neděle 13.09.2015 – 17:00 hod., 4. kolo

Neděle, krásné fotbalové odpoledne a my jsme byli zvědavi, jak se zvedlo naše „B“ mužstvo. Nečekal nás vůbec nějaký jednoduchý soupeř. Ono to není jednoduché proti kterémukoliv soupeři i v této soutěži. Řekněme si otevřeně, že 1.B třída na pražské úrovni se rovná minimálně vyšší soutěži než okresní soutěž „venkova“. To není myšleno nějak urážlivě, ale jako fakt. A PSK nebyl nikdy jednoduchý soupeř. A vůbec si nemyslím, že bychom i my, naši kluci „B“ mužstva , nemohli v této soutěži hrát nějakou důstojnou roli. A to se domnívám, že ukázali i v tomto zápase.

Úvod zápasu nevypadal vůbec dobře. Probíhala a soupeř zahrával rohový kop. Ve vápně se objevil neobsazený soupeřův hráč, který hlavičkoval. Šubrt vyhlavičkoval, ale další hráč pouze odražený míč dotlačil do brány – 0:1. - soupeř jde po pravé straně, centruje na úroveň velkého vápna, odkud hlavičkuje soupeřův hráč. Hlavička nikoliv prudká, lehká, umístěná k tyči, kdy si každý myslel, že ji Šubrt má. Škoda – neměl a bylo 0:2. No a to jsme si říkali, že „to je v pytli“, že se zase budou opakovat Háje. No nebyla to pravda. Naši kluci se zvedli a soupeř se pravděpodobně „ukonejšil“. Najednou mu to tak nešlo a my jsme hru vyrovnali. Je pravdou, že bránu soupeře jsme nijak neohrozili. Na druhou stranu jsme ho zase k ničemu velkému nepustili. Jakoby přeskupení řad zapůsobilo. A že to jde i v „B“ ukázala 40´. Střela našeho hráče č.8, kdy brankář vytěsnil přímo k Zoreovi, který však neměl dostatek klidu k jeho překonání. Ukázalo se, že to jde. Poločas také za tohoto stavu skončil.

V poločase šel do hřiště Kalaš namísto Zahrádky, k posilnění útočné formace. A bylo to znát. 48´- Kalaš potáhl po křídle, centr do vápna, ale Zorea se neprosadil. 52´ - velice diskutovaná penalta nařízená proti nám. Nic se nedá dělat – sudí odpískal a odmával, byť na to může mít výklad pravidel dle sebe. (Sami vyhodnoťte – faul před vápnem – výhoda – faul ve vápně. A co se píská? PENALTA!!! První faul nebo faul následný po udělené výhodě? Zajímavá a emotivní situace.) Soupeř se z penalty nemýlil – 0:3. Byla to škoda, protože to vypadalo, že naši kluci jdou herně nahoru. A že jsem se nemýlil, byla skutečnost z 62´. Jiroušek krásným pasem našel Párala, který nádherně obstřelil soupeřova brankáře – 1:3. V závěru zápasu jsme se sice tlačili dopředu se snahou s výsledkem něco udělat, ale nebylo to nic plané. Proto zápas skončil naší prohrou 1:3. Přesto ale musím konstatovat, že to nebyla tak špatná hra. Prostě do naší brány padly „šmudly“ nad kterými jsme kroutili hlavami i my. Ale i to se stává. Neodešli jsme ze hřiště jako „spráskaní psi“ jako s Hájemi.

No a koho bych na závěr článku pochválil? Možná se budete divit, ale jsou to naši matadoři. Petr Klouček, který nedal klukům oddechnout a stále je podporoval, burcoval a Ladislavu Vízkovi. Ten mě osobně překvapil ve svém věku, a to nechci jeho věk nějak shazovat, svojí bojovností a rvavostí. A pokud se i v 80´ doslova „vybičuje“ ke sprintu a nevzdává to, tak je to příklad pro mladé kluky.

No nedá se nic dělat, prohráli jsme, ale se vztyčenou hlavou. Může se to zdát jak proklamace, ale pokud kdokoliv byl, tak mi musí dát za pravdu. Snad to vyjde příště v Újezdu nad Lesy "B" v sobotu 19.09.2015 od 16:30 hod. Ona to nebude také „procházka růžovým sadem“, pokud v jeden den hrajeme zápas s mužstvem „A“. Ale snad to nějak klapne a někdo z „A“ přijde a podpoří nás. Dobrý výsledek pro podporu sebevědomí a daleko větší víru našich fanoušků „B“ mužstva by se hodil.

Sestava: 

Brána: Jaroslav Šubrt; obrana:  Pavel Vosátka, Tomáš Zahrádka (46´),  Tomáš Kaňka(77´), Jan Jiroušek; Záloha: Petr Klouček st., Roman Polz,  Ladislav Vízek, Karel Páral; Útok:  Alexander Zorea, Petr Závitkovský(56´)

Střídání:  Jiří Kozler (56´), Zoran Trkulja(77´),  Daniel Kalaš(46´)

—————

Zpět