02.11.2015 15:16

B-tým muži - SK Dolní Chabry „B“ vs. ABC Braník „B“ - 11.kolo

SK Dolní Chabry „B“ vs. ABC Braník „B“    2:2  (2:0)

Neděle 01.11.2015 – 14:00 hod., 11.kolo

ABC Braník – nechť je to kterékoliv jejich mužstvo, je to velice nepříjemný soupeř. A přesně tak to bylo také v tomto případě. Mužstvo, které hrálo fotbal a kombinovalo z jedné strany na druhou.

Jak první poločas, tak druhý poločas, měl herně a především držení míče podstatně více ze hr soupeřy. Na tom nic nezměníme. Také to bylo vidět. 4´- nebezpečná střela soupeře z hranice velkého vápna – Šubrt byl připraven ale pokryl. My jsme se však také snažili. 17ˇ- útok po pravé straně Zábojníkem s přenesením hry na stranu druhou na Kloučka se zpětnou přihrávkou na Zábojníka a jeho střelou, kterou soupeřův brankář pouze vyrazil a dobíhající Zorea doklepl – 1:0. Pokud by toto nedal, tak již nevím? Byl tam, kde být měl – sledování míče. Přišla 32´- kdy jsme realizovali útok po pravé straně, kdy se k míči dostal Zábojník a bylo – 2:0. Přesně takto to má vypadat. Jinak se následně odvíjel první poločas mezi šestnáctkami, bez výrazných brankových příležitostí. V poločasové přestávce jsme šli do kabin s velice příznivým výsledkem. Nebylo si však co myslet, že by soupeř nějak po přestávce polevil.

Druhý poločas tomu také odpovídal. Pokud bych měl hodnotit podle držení míč, tak by byl poměr 80:20 ve prospěch soupeře z Braníku. Ale držení míče je jedna věc a účelnost tohoto je věcí druhou. Přesto se do nás soupeř obul od počátku. Trpělivě začal hrát svoji hru s přenášením z jedné strany na druhou. A především naše pravá strana začínala hořet. Hra střední obrany (Zahrádka, Polzt za pomoci Nesvadba) dokázala vše likvidovat. Věděli jsme velice dobře, že jde o to, aby Braník dal co nejpozději kontaktní gól a nějak se „oklepal“. 56´- škoda, že tuto šanci jim dal náš kapitán v bráně, který zcela zbytečně „dojel“ soupeře,v dohrávce míče, který již byl za čarouhráče. Při následující penaltě neměl šanci – ani si neškrtl – 2:1. Samozřejmě, že to soupeři vlilo životadárnou krev do žil. A bylo to znát. Naštěstí neměl dostatek lidu v rozehrávce a zakončení. 72´-  po našem útoku realizoval soupeř rychlý protiútok do naší rozhozené obrany s centrem do velkého vápna, kde byl nepokrytý soupeřův útočník  a Šubrt neměl šanci – 2:2. Poté to byla skutečně pouze hra mezi šestnáctkami, kdy měl více ze hry soupeř, ale bez gólového efektu. My jsme již útočnou fázi pouze stínovali. A také proto jsme se v tomto zápase rozešli smírně s výsledkem 2:2. Je pravdou, že klíčovým momentem zápasu byla nařízená a následně realizovaná penalta proti našemu mužstvu. Ale to je prostě fotbal.

Domnívám se, že naše „B“ mužstvo nepředvedlo vůbec špatný výkon. Především obranná trojice Zahrádka, Polz, Nesvadba hrála s jistotou a bez nějakých chyb. Petr Valenta se snažil, ale byl tam znát jistý respekt. V záloze odvedl dobrou práci Zábojník a Kaňka. Především Kaňka, který svojí nenápadnou činností dokázal narušovat útočnou aktivitu soupeře. Překvapila dosti značná zbytečná ztráta míče za strany Kloučka, a to jak v rozehrávce, tak po zpracování míče. Není to u něj obvyklé. Ale alespoň z jednoho bodu jsme potěšeni. Jsem přesvědčen o tom, že soupeř k nám zavítal s cílem urvat body 3 a my jsme ho přesvědčili, že to nebude tak jednoduché. Rozdělení bodů je dle mého názoru spravedlivým konečným výsledkem.

Z mého pohledu podali nejlepší výkon – Zahrádka – jistý dirigent a poslední jistota obrany, Polz – přesný v odehrávání hlavičkových soubojů, Nesvadba – zcela dokázal eliminovat nejnebezpečnějšího útočníka soupeře, jistý a důrazný ve hře jeden na jednoho, Zábojník – ukázal přínos; dokázal si zpracovat, pokrýt míč, a následně ho rozehrát. Nechť chci nebo nechci, je potřeba vyzvednout hru a výkon Ladislava Vízka. Hrál celý zápas. Ne, nikoliv si nemysleme, že to bylo „ve sprintu“. Ale pokud se dostal k míči, tak si ho dokázal vždy pokrýt a účelně v klidu přihrát. Pro mladé kluky je to ukázka zkušeností, přehledu a účelnosti ve hře. Neběhám já - ale míč.

Gól: Zorea, Zábojník;     Přihrávka: Klouček, Zábojník

Brána: Jaroslav Šubrt© obrana: Petr Valenta, Tomáš Zahrádka, Roman Polz, Vladimír Nesvadba Záloha: Petr Klouček st., Tomáš Kaňka, Ladislav Vízek, Karel Kodýtek(76´), Tomáš Zábojník(90´); Útok:  Alexander Zorea                       Střídání: Jiří Dvořáček(90´), Petr Závitkovský´(76´)

Příště  - 12.kolo - sobota 07.11.2015 v 14:00 hod . - venku, proti  mužstvu Klánovic. Věřím, že přijde minimálně stejná sestava jako na předchozí kolo. Musíme urvat body. Tak co, dokážeme „A“ a „B“ mužstvo nějakým způsobem přizpůsobit?