11.11.2015 10:54

B-tým muži - Klánovice vs. SK Dolní Chabry „B“ - 12.kolo

Klánovice vs.  SK Dolní Chabry „B“    3:2  (2:0)

Sobota 07.11.2015 – 14:00 hod., 12.kolo

Tak jako u většiny mužstev této soutěž, pro mě i toto mužstvo zcela neznámé. Mohu pouze posuzovat dle jejich výsledků a postavení v tabulce. Z toho vychází, že by to nemuselo být mužstvo k nepřekonání. Důležité je a bylo, v jaké sestavě nastoupíme my. Přece jen, „A“ mužstvo čekalo těžké utkání v Újezdu a bylo na domluvě, kdo z „A“ mužstva bude uvolněn a ochoten nastoupit k tomuto zápasu. Také proto se nás sešlo pouze 12, z toho 3 dorostenci, kteří se toho nezhostili špatně. Hra mužů je však, jak víme, zcela o něčem jiném než hra v dorostenecké kategorii. Přesto ale nabírání zkušeností je obrovskou devizou pro psychiku  a herní dovednosti. Skutečnost, že si těchto hráčů funkcionáři všímají, snaží se zapracovat tyto kluky do mužstva mužů a nenechat je odcházet jinam, je pozitivní. Proto musíme být více schovívaví k nějakým chybám.

První poločas jsme nezačali špatně, ale hráli jsme pouze 11´, kdy se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Zahrádka, ale těsně minul. No a potom hrály především Klánovice, kde jejich hře přispěly nepřesnosti v naší záloze a obraně. 13´- zůstal zcela sám v šestnáctce soupeř, naštěstí vedle. 19´- náš rohový kop, který soupeř přetavil v samostatný nájezd. Šubrt reflexivně vyrazil, ale odražený míč zle odkopl Valenta přímo na nohu protihráče, ten naštěstí mířil těsně vedle. 23´- zase po našem rohovém kopu, rychlý protiútok Klánovic. Naštěstí pro nás situaci správně nevyřešili. 34´- špatná volba v odehrání míče Zahrádky  a z toho vznikl samostatný nájezd. Šubrt zůstal na lajně, namísto vyběhnutí a Klánovice vedly 1:0. 39´- špatné, nebo žádné?, odehrání míče střední obranou (Zahrádka a Kodýtek) a najednou byli před Šubrtem dva soupeřovi hráči – 2:0. No a potom to byla do poločasu pouze taková „fotbalová bramboračka“. Záloha = obrovské ztráty míče, hodně nepřesností a zbytečně dlouhé vedení míče, které končilo ztrátou a protiútokem soupeře. Ale to již záloha nestíhala. Útok v podstatě nebyl. Ale ani být nemohl, když dostal minimum „rozumných“ míčů.

Druhý poločas začal překvapením. Probíhala 47´ a my jsme konečně zahráli protiútok tak, jak bychom chtěli. Míč uprostřed získal Páral, potáhl a přesně do uličky přihrál Kalašovi – 2:1. Jen nám nebylo jasné, proč takovéto přihrávky nevycházely v prvním poločase. Pěkná akce. V 66´- musel opustit hřiště Zahrádka, který byl po tvrdé srážce se soupeřovým útočníkem otřesen. 69´- rychlý protiútok Klánovic, kdy se jim podařilo nás v obraně přečíslit a bylo 3:1. My jsme se však nevzdávali. Bylo vidět, že i soupeři začínají ubývat síly. V rozmezí 71´-80´ se do jasných 3 brankových příležitostí dostal Páral. Nenašel však dostatek klidu a přesnosti k tomu, aby rozvlnil síť soupeře. ŠKODA!!! Mohl to být zlomový okamžik a on „za KINGA“!!! Přesto jsme se nevzdávali. 91´- rozehrávka po pravé straně, ve velkém vápně se k míči dostal Zorea, kterého střelu vychytal gólman, a vyražený míč uklidil do brány Kalaš. Ale to již bylo pouze úpravou výsledku. Přesto to byla ukázka, tak jako v případě naší první branky, že pokud se nám podaří protlačit rozumný míč do útoku, tak se prosadit také někdy dokážeme.

Buďme však upřímní. Soupeř měl dnes většinu zápasu více ze hry. Pro nás to bylo další z ponaučení, že přesnost a více klidu a přesnosti v rozehrávce a zakončení je velice důležité. Domnívám se, že na jaře to bude mít soupeř u nás daleko těžší. Pro naše kluky to znamená, že musíme zabrat v přípravě, tak abychom „neodpadli“ po 15 minutách. Navíc je to o to složitější, že v podstatě odehrajeme každý zápas ve zcela odlišné sestavě a než přijdeme na to, jak a co spolu vlastně hrát, tak inkasujeme. A to je pro mužstvo vždy deprimující. Pouze práce v tréninku toto může odstranit.

Přesto bych dnes i některé hráče pochválil. Šubrt – vychytal minimálně tři tutovky soupeře; Kalaš – prosadil se, pokud k tomu od vlastních hráčů dostal šanci a byl tam, kde být měl; Zorea – přestože mu někdo může vytýkat dlouhé vedení míče, pozdní nebo žádnou přihrávku, odjezdil zápas v plném nasazení. Bojovný s maximální snahou odevzdat se mužstvu; Nesvadba – odehrál přesně to, co se od něj očekávalo. Soupeřovy útočníky si pokryl, v hlavičkových soubojích jistý a hlavně chtěl hrát fotbal a nejen nakopávanou; Páral – byť by se mu dalo vytknout zbytečně dlouhé vedení míče, patřil k těm, kteří chtěli hrát fotbal. Škoda jen, že jeho finální přihrávky nevycházely. Kaňka – takový nenápadný „dělník“ mužstva, který vyhrál obrovské množství osobních soubojů. Dorostenci Valenta a Škurek – nezklamali. Každý z nich odvedl poctivou práci a získali další zkušenosti.

Ano, máme do budoucna na čem stavět. Navíc pro Honzu Škurka se jednalo o první mistrák mužů v celé délce. A věřte, pro hráče ročníku 98 a 99 je to pěkná fyzická darda.

Gól: Kalaš – 2x;     Přihrávka: Páral, Zorea

Brána: Jaroslav Šubrt© obrana: Petr Valenta, Tomáš Zahrádka(66´), Karel Kodýtek, Vladimír Nesvadba Záloha: Petr Klouček st., Tomáš Kaňka, Karel Páral, Alexander Zorea; Útok:  Daniel Kalaš, Jan Škurek

Střídání: Zoran Trkulja(66´)

Příště, poslední zápas podzimní části sezóny  -  v neděli 15.11.2015 v 13:30 hod . - doma , proti  mužstvu Řepy. Byť může být sychravo, přijděte se podívat a povzbudit naše „B“ mužstvo s pokřikem „CHABRY  do toho!!!“

 

zdraví: nowedding

—————

Zpět