06.09.2015 13:41

B-tým muži vs. FC Háje „B“ 2:10 (0:3) - 30.08.2015 - 2.kolo

SK Dolní Chabry „B“  vs.  FC Háje „B“   2:10  (0:3)

Neděle 30.08.2015 – 17:00 hod., 2. kolo

V neděli, den po oslavách 90. výročí založení našeho klubu, naše „B“ mužstvo přivítalo soupeře z Hájů, tým „B“. Ano po oslavách je to vždy velice složité, a proto je potřeba oslavy regulovat, tak abychom byli schopni následující den vůbec nastoupit. V prvním kole jsme prohráli v Ďáblicích. Dotahovali tristní ztrátu z prvního poločasu, ale nedotáhli. Proto jsme šli do prvního domácího zápasu s tím, abychom odstartovali domácí neporazitelnost. No ukázalo se, že to nebude u „B“ mužstva tak jednoduché. Také jsme si říkali, „my kecalové“, zda vůbec náš klub může solidním způsobem uhrát dvě soutěže 1. třídy? To jsou takové otázky, kde odpověď dostaneme až na konci sezóny. Na druhou stranu, pokud hrajete nějakou soutěž a v té postoupíte, tak by bylo tristní, že řeknete, že nechcete postoupit, že si „chcete pouze zahrát“. Ano, fotbal je krásná hra. Pokud ale hraji soutěž, tak proto, abych mohl jít výše. Ono je to „běhavé“ jak v první „B“ třídě úplně stejně, jako u nejlepších mužstev ve druhé třídě. Proto je více než smutné nějaké „odhození reprezentace našeho klubu“ od některých hráčů – že Tomáši? Škoda.

Nás čekal soupeř FC Háje „B“. Většinou mladí kluci, kteří se potřebují ukázat a předvést svoji kvalitu. A no, je potřeba přiznat, že ukázali a předvedli svoji efektivitu a produktivitu. Škoda jen, že jsme to odnesli my. Ono, deset kousků se nevidí každý zápas, ne-to na soupeřově hřišti. Ukázali jsme, že naše „B“ mužstvo prostě nemá natrénováno. A to nic nemění na tom, že nastoupili také někteří hráči „A“ mužstva. Pokud nechodíš na trénink, tak to při zápase musíš zjistit. A také jsme to všichni zjistili.

Úvod zápasu byl v takové poklidném tempu – oťukávané. Ale Háje začaly kousat. 4´ - protiútok, kdy Háje nastřelili tyč naší konstrukce po špatném vyběhnutí Šubrta. Na druhé straně jsme i my předvedli dobrý protiútok, kdy Vlček obešel i brankáře, ale soupeřův obránce byl včas u pravé tyče a zahrál na rohový kop. Přišla 12´, soupeř potáhl po pravé straně, míč se dostal do našeho pokutového území, kde Ladislav Vízek nešťastně „sejmul“ protihráče – a šla penalta – soupeř proměnil – 0:1. 22´ - soupeř šel opět do rychlého protiútoku a z rohu velkého vápna, z levé strany, na zadní tyč skóroval – 0:2. Chyby v obranné řadě, ale především v doplňování obranné řady se kopily. 26´- po hře po pravé straně, zcela volný hráč uprostřed velkého vápna a byť to netrefil – stav se měnil na 0:3. Co může následovat z naší strany – pouze kroucení hlav!!! My jsme ale měli šanci skóre upravit, kdy jsme zahrávali přímý kop Kloučkem. Škoda, míč „olízl“ spojnici brankové konstrukce. A proto jsme šli do kabin s výsledkem 0:3.

Druhý poločas byl již ale o něčem jiném. Zde se začaly projevovat důsledky dostatečné netrénovanosti našich hráčů. Myslet si, že 1.B třídu uhrajeme bez tréningu, tak to asi nepůjde. 48´- střela z úrovně velkého vápna na pravou tyč – 0:4. 51´- útok soupeře po levé straně, centr do vápna, kde byl zcela volný hráč – 0:5!!! Drtivé, což jsme nečekali. V 75´ předvedli soupeři z Hájů pěkný útok, který završili brankou na 0:6. My jsme se stále snažili, a snaha byla korunována v 79´ podražením Kozlera ve velkém vápně. Nařízenou penaltu proměnil Staněk – 1:6. No a potom to šlo. 63´- minela v obraně a na bránu šli dva protihráči – 1:7. 75´ - protiútok Háje a bylo – 1:8. 81´- další protiútok Hájů – 1:9. 84´- faul na Staňka v pokutovém území a naše penalta. Realizoval Polz – 2:9. Sice jsme se snažili neobdržet „desítku“, ale na druhé straně se soupeř snažil o opačný stav. Také se mu to podařili v 88´- 2:10!!!!! Jedna ostudná porážka, kterou náš klub asi nepamatuje.

Závěrem: TRÉNOVAT, TRÉNOVAT, TRÉNOVAT.  Bez kondice to prostě nejde, a to ve kterékoliv soutěži. Co říci na situaci, když střídá náš hráč a musí křičet  s otázkou „A CO, KDE MÁM JÍT – co mám HRÁT?“. No, to jsem zvědav na sobotní zápas v Čakovicích - ambiciózní mužstvo.

Sestava:

Brána: Jaroslav Šubrt; obrana:  Tomáš Hubička (hráč č.3),  Martin Kodras, Ladislav Vízek (77´), Vladimír Nesvadba (56´) ; Záloha: Petr Klouček st., Roman Polz,  Karel Páral (hráč č.7), Stanislav Slavík; Útok: Pavel Vosátka (76´),  Tomáš Vlček (hráč č.11)

Střídání:  Jiří Kozler (76´), Tomáš Zahrádka (56´), Zoran Trkulja(77´), Vladimír Šmicer

—————

Zpět