05.03.2012 08:33

Předpřípravka 2005 - Turnaj ABC Braník - Dobřichovice dne 4.3.2012

V neděli dopoledne, 4. 3. 2012, jsme s našimi  hráči i rodiči opět zavítali na turnaj organizovaný oddílem ABC Braník do Dobřichovic, pro ročník 2005. Byl to pro nás turnaj organizovaný na poslední chvíli. O to větší nároky představoval pro rodiče, kteří museli zcela přeorganizovat víkend a za to, za vstřícnost a přístup jim děkujeme. Opět jsme se mohli přesvědčit o kvalitě turnaje, který měl spád a probíhal bez zbytečných prodlev.

Naše mužstvo nastoupilo ve složení:

  • Jan SLOSIARIK, Jiří VAJNAR, David PLZEŇSKÝ, Radovan MLČÁK, 
    Patrik VLČEK, Martin STRÁNSKÝ, Štěpán MUCHA

Přestože se tohoto turnaje zúčastnilo pouze 7 hráčů, musíme pochválit jejich výkony, bojovnost a nasazení, se kterou do každého zápasu šli.

Bohužel musíme konstatovat, že pouze bojovnost a vůle zvítězit nám vítězství nezaručí a v tomto případě nezaručila vůbec. Všechna naše utkání byla velice vyrovnaná, ale vzhledem k chybám v obraně a zcela zbytečnému zmatkování brankáře, jsme dostávali smolné góly. Především v prvních třech zápasech, naše mužstvo v podstatě trvale útočí, ale Ti co dostávají góly jsme my. Vytvoříme si příležitosti, ale nedůrazem v závěrečné fázi se o šanci připravíme. Nedodržení pokynů hráčů obrany, kdy nechávali soupeřovy hráče za sebou, nedůrazností brankáře, potom vyplývaly góly v naší síti.

Navíc náš gólmani přes veškeré vynaložené úsilí brankář nedokázal překopnout či jiným způsobem překonat  útočící protihráče.  Když se tak povedlo a naši útočníci získali míč, bohužel nedokázali díky nedůrazu ve hře soupeřova obránce „přejít“, o míč přišli a soupeř šel do „breaku“.

I přes tyto všechny komplikace chlapci vydali na hřišti celou svoji duši, aby se další podobná chyba neopakovala. Ovšem musíme podotknout, že jsme neodjížděli s „nulou na kontě“. Jirka VAJNAR, Štěpán MUCHA, Patrik VLČEK (2x) a Martin STRÁNSKÝ. Zasloužili se o gólový příděl našim soupeřům. Na tomto turnaji to jsou naši hrdinové a za to jim patří uznání a  DÍK!!!  Z jejich radosti jsme měli radost dvojnásobnou.

Turnaj byl opět obsazen kvalitními mužstvy, ale než přejdeme k hodnocení jednotlivých zápasů, musíme opakovaně pochválit na kluky za bojovnou hru a snahu, vydat ze sebe maximum. Opět se ukázalo, že s námi musí soupeř počítat a nic nikomu nedáme zadarmo.

Výsledky:

Chabry            :           Stodůlky                      0:3

            - Smolný zápas… Měli jsme obrovské šance, které se bohužel neproměnili. Zápas byl velice vyrovnaný. U nás prostě nestálo štěstí.

H.Měcholupy  :           Chabry                        5:2  (Vajnar, Mucha)

            - Nasazení všech hráčů bylo očividné, ale jsme opět nedokázali proměňovat jasné šance. Ale bez proměnění šancí k vítězství dojít nemůžeme.

Braník             :           Chabry                        6:2 (Vlček – 2x)

            - Další ze série zápasů, kde jsme měli mnoho šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Chyběl tlak na míč v obranné fázi a nechávali jsme soupeřovy hráče lehce vstřelit gól.

Vlašim            :           Chabry                        2:1 (Mucha)

            - Vítězné mužstvo, se kterým jsme měli VELICE vyrovnaný zápas. Chlapci bojovali, doslova, o každý míč. Štěstěna při nás ani tentokrát vůbec nestála, a odcházeli jsme s porážkou a soupeř nám mohl poděkovat za své vítězství.

Chabry            :           Černolice                    0:3

- Další smolný zápas, kde jsme i přes prohru bojovali jako lvi!!! Opakování chyb v neproměňování šancí (dohrání míče až dokonce), opakování chyb v obraně (neobsazování svých hráčů – hráčů soupeře), opakování chyb v rozehrávce brankáře, vedly k naší poslední porážce. ŠKODA.

 Přestože jsme nakonec skončili na tomto turnaji poslední, není všem dnům konec. Kluci vydali na hřišti celou svoji duši a všem do jednoho bylo líto, s jakým výsledkem odjíždíme. Celý realizační tým musí pochválit výkony každého našeho hráče. Pokud by nepodali výkony jaké podali, jistě by výsledky nebyly zdaleka takové, jaké jsou. Je pravdou, že jsme se vzhledem ke složení mužstva, odjížděli na turnaj s úplně jinou představou o konečném výsledku. Na druhé straně musíme konstatovat, že každý ze soupeřů jde „do boje“ s úplně stejnou snahou a cílem. Na všech zúčastněných mužstvech bylo vidět, že jdou herně nahoru turnaj o turnaje.

 Tak jako v předcházejícím hodnocení, musíme také poděkovat těm, bez kterých by to nešlo a ani neproběhlo. Děkujeme rodičům za jejich účast, ochotu, povzbuzování a podporu během celého konání turnaje. Doufám, že nedělní dopoledne strávené s Chaberským fotbalem byla radost a pokud ano, jsme tomu rádi. DĚKUJEME!!!

Proto – kluci děkujeme za hru, za to jak jste bojovali, jakým způsobem jste reprezentovali náš CHABERSKÝ  KLUB.  A příště to snad bude lepší. Opět ukázali, že chtějí a hrát umí a vůbec nemuseli odcházet se svěšenou hlavou.

 Zcela na závěr hodnocení si nedovolím (Vladimír Nesvadba) vyjádřit svůj názor na to, proč? Proč takováto hra, proč takovýto nedůraz, proč se kluci na hřišti „hledají“ a proč potom musíme hovořit pouze a bojovnosti a snaze nasazení? Není to o tom, že by kluci nechtěli. „O tom ani páru.“ Je to jen a jen o tréninkové morálce a docházce na tréninkové jednotky. Rodiče se sami mohou podívat na naše stránky, jak to u každého z hráčů v počtu účastí vypadá. Docházka pod 75% je špatná. V této věkové kategorii je znát výpadek kteréhokoliv tréninku. Kluci prostě zapomenou, fyzicky „odejdou“ v polovině druhého zápasu. A my to potom musíme dohánět právě tou bojovností a snahou „jít na krev“.  Na druhé straně, je jen pozitivem, že máme odvahu a zanícení jít do hry s hráči, kteří trénují a seznamují se s fotbalem půl roku, proti mužstvům, které to hrají více než rok a půl.                                                                                                                                  Proto pro nás všechny to znamená jediné – tréninková píle a ještě jednou – tréninková píle. Na výsledcích nám až tak nezáleží. Ale na druhou stranu, chceme, aby kluci měli ze hry dobrý pocit a nikoliv pocit marnosti. Oni to neřeknou, ale při konečném vyhodnocení to můžete číst z očí kteréhokoliv z nich. A věřte – to bolí.  I poslední turnaj nám ukázal, že máme v našich hráčích obrovský potenciál. Chce to jen jedno – ABY BYLI CO NEJVÍCE NA HŘIŠTI A UČILI SE. Učili se ve hře individuálně a pro mužstvo.

S přátelským pozdravem
Trenéři: Vladimír Nesvadba, Magdaléna Nesvadbová, Štěpán Mucha

—————

Zpět