11.11.2015 10:58

A-tým muži - FK Újezd nad Lesy „A“ vs. SK Dolní Chabry „A“ - 12.kolo

FK Újezd nad Lesy „A“ vs. SK Dolní Chabry „A“    5:1 (2:0)

Neděle: 08.11.2015 – 14:00 hod., 12. kolo

A nastoupili jsme ve šlágru kola – první proti druhému, na horké půdě Újezdu. Vedoucí tým naší skupiny – Újezd n. Lesy s ambicemi proklestit se do Pražského přeboru. Absolutně jednoduchý soupeř. Na tohoto je potřeba dávat si v každé situaci pozor. Vždyť mimo vedoucí pozice ve skupině ho zdobí také nejvíce nastřílených branek. Je pravdou, že naše mužstvo zase zdobí nejméně obdržených branek. Tak jak to dopadne, na to jsme byli velice zvědavi. Vše bylo odvislé od sestavy a možností v jaké sestavě nastoupí naše mužstvo. My jsme byli těžce oslabeni v útočné fázi „kladivem“ - chybějícím Dejmkem. PROČ? Tak jako vždy, bylo ho potřeba.

První poločas jsme začali kombinovat. Snaživý Zorea byl však již ve 2´, při jeho snaze dostat se k míči tvrdě odstaven od míče. Byl chvíli otřesen a nedivím se. Nebylo to pro takto mladého hráče nic pozitivního. Soupeř měl více ze hry a to jak v držení míče, tak v možnostech vytváření si brankových příležitostí. 18´- nebezpečná situace – přímý kop Újezdu z cca 18m – ideální situace. Naštěstí byl Segmüler připraven a střelu vytěsnil na roh. Přesto měl dále soupeř stále více ze hry. My byli daleko od míče a hráče a tím mu dávali možnost ke zpracování a následné rozehrávce. Prostě jsme byli daleko a zbytečně jsme soupeři dávali příležitost v rozehrání a sběru míčů. Potom není divu, že obrana „v tom lítala“ a nevěděla kam dříve skočit. Útok soupeře šel jeden za druhým. Naše obrana skákala z jedné strany na druhou. 35´- centr z naší pravé strana do šestnáctky, kde důrazně nepokrytý soupeř uklidil míč do naší brány – 1:0. Segmüler byl na tento míč prostě krátký. 41´- nebezpečná situace – roh soupeře, kdy hlavičku Segmüler vytěsnil. „Utřeli jsme si čelo“. „Bravo SEGY.“ 42´- opakovaný rohový kop, kdy míč propadl do našeho pokutového území, kdy nabíhající hráč doklepl do naší brány – 2:0. „Gól do šatny“ to není nikdy nic příjemného. Snažili jsme se a až tolik jsme si toho nevytvořili. Poločas tedy skončil tímto výsledkem.

Druhý poločas jsme nezačali dobře. Ještě jsme se ani pořádně nerozkoukali a soupeř ve 47´ - po jasné ruce soupeře následným rychlým útokem a střelou, podotýkám velice kvalitní střela, z hranice velkého vápna rozvlnil naši síť potřetí – 3:0. Je otázkou, bylo to ovlivnění zápasu? Já se domnívám, že ANO. Ale přesto, nechytili jsme jejich nástup do druhého poločasu. To, že to ruka byla, evidentní posunutí míče před sebe jsem viděl ze dvou metrů, je neoddiskutovatelné. Ono tato situace mohla v konečném důsledku zápas ovlivnit. V téže minutě, po obdržení gólu jsme střídali. Po rozehrávce jsme šli do útoku, kdy jsme zahrávali přímý kop. 49´- zahrával Vajnar na zadní tyč na Trojana. Ukázkově Nesvadba odstavil obránce soupeře a Palma měl otevřenou šanci skórovat a také skóroval – 3:1. Přesto do nás soupeř nadále bušil. 56´- zahrával rohový kop, kdy našel na zadní tyči zcela nepokrytého hráče, který se nemýlil – 4:1. 71´- nenápadný faul Trojana = následuje druhá žlutá = VEN. Šok a konstatování, že příští kolo bude chybět. Obrovská smůla. Šel bez komentáře, protože věděl, že hodil „záchrannou brzdu“ pro přečíslení. Jen asi nepočítal, že to bude druhá žlutá. 86´- po útoku soupeře a námi špatně odehraném míči se k němu dostal soupeř, který ukázkovou střelou z cca 20m nedal Segmülerovi žádnou šanci – 5:1. A tímto výsledkem zápas skončil.

No nevím, ale je to pro nás dosti krutý výsledek. Ano, soupeř byl kvalitní, ve hře s míčem fotbalově lepší, ryclejší, měl daleko více ze hry, ale tímto rozdílem? No, prostě to je fotbal a nezbývá než soupeři poblahopřát.

Ale dovolte mi pochválit, i přes prohru, i naše hráče. Trojan – do vyřazení = pilíř obrany, který si ji dokáže zorganizovat. V hlavičkových soubojích dominantní, přestože dnes jich bylo pár podběhnutých. Palma -  jeho bojovnost a snaha hrát fotbal za každé situace = příkladná. Linek -  doslova lítal z jedné strany na druhou, tam kde to „hořelo“. V osobních soubojích jistý a důrazný, stejně jako v rozehrávce. Velký dříč. Vajnar – hecíř a další dirigent obrany, který nese velice těžce jakoukoliv chybičku. Příklad v bojovnosti v každém okamžiku zápasu. Líbil se mi i Polz – neměl však dostatek prostoru k předvedení útočné činnosti, kterou mu nedovolil jeho aktivní křídlo soupeře, tak jako úplně stejně na druhé straně u Jirouška.  Na nějaké útočení nebyl z obrany čas a prostor.

Branky: Palma        Přihrávka: Vajnar, Trojan

Sestava:   Brána: Jaroslav Segmüler; obrana: Jan Jiroušek, Tomáš Vajnar, Jiří Trojan©, Roman Ploz; Záloha: Jakub Smelík, Daniel Palma, Ladislav Houzar, Jiří Foit, Pavel Linek; Útok: Alexander Zorea(47´)

Střídání: Vladimír Nesvadba(47´), Michal Klíma

Trenér: Zdeněk Peclinovský, asistent: Jiří Pařízek, vedoucí mužstva: Jiří Hronek;

Příští 13. kolo, v posledním zápase podzimní části sezóny, máme doma – Březiněves. Další ambiciózní soupeř, kterého nelze v žádném případě podcenit. SO 14.11.2015 v 13:30 hod. – nástup na ochozy s pokřikem „CHABRY DO TOHO !!!“

Zdraví: nowedding