Banner

Rozhovor: Propast v tabulce doženeme!

Rozhovor s oporou zadních řad A týmu Dolních Chaber Maksymem Dikusarem o aktuální situaci, jeho zranění, ale i pohled na nového trenéra.

Rozhovor: Propast v tabulce doženeme!

Během nucené přestávky jsme krátce vyzpovídali Maksyma Dikusara. Brankář, který díky nešťastnému dlouhodobému zranění byl jedním z chybějících článků chaberské sestavy. Zranění by mělo být již v pořádku a tak netrpělivě, jako celá fotbalová společnost, již vyhlíží restart amatérských soutěží.

  •  Jak prožíváš aktuální situaci, kdy je vše omezeno z důvodů pandemie COVID-19?

Moc dobře ne. Nedá se vůbec sportovat, takže volný čas trávím nejčastěji se psem na procházkách, u filmu a nebo občas vyrazíme s přítelkyní někam na výlet. Už aby se mohlo trénovat a hrát zápasy. Ta pauza už je opravdu moc dlouhá.

  • Mimo fotbalové trávníky pracuješ jako prodejce aut. Jak se podepisuje COVID-19 na oblast prodeje aut?

V práci máme díky nařízení  bohužel také zavřeno. Nicmèňe tam chodit musíme a sřídáme se s kolegy a pomáháme ve firmě na jiných oddělení.

  • Zpět k fotbalu. V podzimní části si díky nešťastnému zranění stihl jen úvodní duel s Modřany. Můžeš fanouškům popsat blíže tvoje zranění?

Jelikož hraji různé soutěže v malém fotbale, tak jsem si v zápase udělal výron a natáhl vazy v kotníku. To mě bohužel odrovnalo na zbytek podzimní části sezóny a musel jsem mít nucenou pauzu.

  • Jak je na tom aktuálně tvůj kotník a pokud by začly pražské fotbalové soutěže v lednu, budeš připraven k zápasu? 

Kotník už je v pořádku, doufám. Jestli začnou dohrávky zápasu, tak budu připraven.

  • To je dobrá zpráva. Jak bys hodnotil podzimní část, která se našemu celku vůbec nepovedla a boj o přední příčky jsme vyměnili za spodní část tabulky?

Na všech odehraných zápasech jsem se byl podívat a bohužel se nám vůbec nedařilo. Dělali jsme zbytečně moc chyb. Od zkušenejsich hráčů tam byla řada nepřesností. V Chabrech je zvykem hrát v téhle soutěži o první místo. Kouká se na to špatně, když týmy, které obvykle porážíte rozdílem třídy, tak k nám na domácí hřiště jezdí pro body. Ale co bylo, je už za námi a věřím, že začneme zase vyhrávat a alespoň se přiblížíme příčkam na které patříme.

  • Na začátku soutěže došlo u našeho týmu k nečekané výměně na trenérské pozici. Jak si tuto změnu vnímal ty a celá kabina?

Myslím, že mluvím za sebe i za kabinu. To že trenér končí jsme se dozvěděli na předzápasovem tréninku a nikdo to nečekal. Bylo to špatně načasované a nepochybně to zasáhlo do nálady celé kabiny. Určitě to celou kabinu nějakým způsobem poznamenalo. Bylo to rozhodnutí, které jsme respektovali a už se v tom dále nerejpali. Převzal nás Vladimír Šmicer, kterého tu všichni známe. Tréninky má na výborné úrovni. Kluci chodí na tréninky v hojném počtu a nemůžou si je vynachválit. Nevím, jak by to dopadlo, kdyby nás vedl trenér, kterého by nikdo neznal. Kombinace Šmíci a asistenta Vajnyho je super a věřím, že výsledky se dostaví hned, jak se začne znovu hrát.

  • Na domácích zápasech byla i přes nepříznivé výsledky pravidelně hojná divácká kulisa. Největší návštěva dorazila na zápas proti Slivenci, který nám ale bohužel nevyšel ze všech zápasů dá se říci nejvíce. Čím to je, že fotbal v Chabrech diváky táhne? 

V Chabrech je pokaždé dobrá atmosféra a zápasy na domácím hřišti mě baví nejvíce. Dost lidí chodí i na zápasy béčka. Areál prochází celkovou modernizací a pergola, která se letos postavila je super nejen pro fanoušky, ale i pro nás hráče. Tréninky a zápasy se nejlépe hodnotí vždycky u piva.

  • Aktuálně však nemohou být ani tréninky. Připravuješ se pro jarní, respektivě možná už “zimní” část sezóny individuálně?

Na zimní část sezóny jsem se zatím připravovat nezačal. Mám ale v plánu, že až se rozvolní opatření a otevřou posilovny, tak se začnu připravovat, abych mohl pomoci týmu být na lepších pozicích než aktuálně jsme.

  • Závěrem ještě poslední otázka. Vepřo-knedlo-zelo nebo šťavnatý burger?

Obojí a s chutí :-).

Na provoz tohoto sportoviště
přispívá a podporuje:

Praha    Chabry

Naši partneři a sponzoři

Chaberská PERGOLA GHC KřečekMuzeum LEGA Outdoor Baby Tančící dům

Dekos Burger King U Trumpety Aros JIVOK