Banner

Rozhovor: Pohledávky po splatnosti nemám za nikým

V dalším ze série rozhovorů z chaberského fotbalového prostředí jsme vyzpovídali stopera našeho A-týmu Romana Polze, který patří mezi opory a zkušenější hráče v mužstvu.

Rozhovor: Pohledávky po splatnosti nemám za nikým

V dalším ze série rozhovorů z chaberského fotbalového prostředí jsme vyzpovídali stopera našeho A-týmu Romana Polze, který patří mezi opory a zkušenější hráče v mužstvu.

  • Kdo Tě přivedl k fotbalu, jak si začínal a popiš nám ve stručnosti svojí fotbalovou cestu do chaberského A týmu?

K fotbalu mě, snad jako každého malého fotbalistu, přivedli rodiče. Pamatuji si, jak jsme šli na nábor na Letnou, kam se mi vůbec nechtělo. Jsem rád, že to tenkrát vyšlo, kdyby mě  nevybrali asi bych ani hrát nezačal. Do našeho A týmu jsem se dostal přes béčko. Hrával jsem za Bohnice, ale chaberských kluků bylo málo, tak jsme se dohodli, že půjdu zaplnit díru v sestavě. Protože jsme trénovali dohromady, tak mě časem trenér Peclinovský začal stavět i v áčku.

  • Jaké vidíš rozdíly mezi  fotbalem v Chabrech a na Spartě nebo Meteoru, kde jsi také působil?

Zázemí se samozřejmě srovnávat nedá. Ve Spartě a v Meteoru jsem byl jen v mládeži a trénovali jsme každý den nebo 4x v týdnu. To jsme ještě doufali, že nás fotbal třeba bude jednou živit. Chabry jsou pro mne ale srdcovka  - jsou jedinečné svou atmosférou. Každý se tu zná s každým a kdokoli se přijde podívat na zápas, tak se diví, že je ještě v  Praze a přirovnává nás k vesnici, ale my to vesnický prostředí milujeme. Chodím na fotbal, protože mě to hlavně baví, za což chci poděkovat klukům, máme tu dlouhodobě skvělou partu, což je základ k tomu, že se nám výsledkově v A třídě dařilo. Teď bohužel máme menší výpadek, ale nemám strach, že bychom se nezvedli. I zázemí šlo v poslední době taky hodně nahoru, nové šatny a pergola se opravdu povedly. Do budoucna se plánuje i umělka, což uleví hřišti a v zimě nebudeme muset běhat na Admiru.

  • V Chabrech žiješ od dětství, v kolika letech si se přistěhoval?

Myslím, že jsem tu od 6. třídy, takže od nějakých 12 let - klasická naplavenina. Spoustu spoluhráčů znám už ze školy, to se ale zase vracíme zpět k té krásné vesnické atmosféře,  kterou jsem si oblíbil už tehdy.

  • Jaký je tvůj nejlepší zážitek v dresu našeho sportovního klubu?

Těch je spousta. Titul s béčkem, poslední dva "postupové" roky s áčkem. Ale nejvíc budu vzpomínat na partu, kterou jsme tu vytvořili a radost ze hry - což jde ruku v ruce.

  • Covid přerušil všechen amatérský fotbalový život. Připravuješ se individuálně v rámci možností?

Je to přesně, jak říkáš - v rámci možností. Mám teď challenge uběhnout každý měsíc 100 kilometrů, kterou jsme zavedli i v práci.  Je to zpestření a motivace, abych i v tomhle zimním počasí opravdu vyběhnul a nekynul jen doma na gauči. Tak jako všichni doufám, že se situace brzy uklidní a budeme si spolu moct zase zahrát.

  • Jak vidíš dohrání aktuální sezóny a jaké máš vyhlídky pro sezónu nadcházející?

Upřímně už teď si myslím, že dohrání všech kol by bylo neregulérní. Pro mne je ideální varianta dohrát podzimní část a obětovat jaro na přípravu. Anglický týden je pro tuto úroveň nesmysl. Navíc, po delším zahálení způsobené koronou by docházelo ke zraněním, což nikdo nechce. Přijde mi to jako nejschůdnější způsob, jak se sezonou vypořádat a připravit se na tu následující.

  • Na začátku podzimní části došlo u A týmu k rošádě na trenérském postu, když trenér Klouček skončil a jeho funkci dočasně převzal Vladimír Šmicer. Jak jsi tuto změnu vnímal?

Že Kluge skončil mě opravdu mrzelo. Herně nám to šlapalo a atmosféra byla skvělá. Nedělal u nikoho rozdíly a kdo netrénoval, nehrál. Měl tu mezi námi zdravý respekt a všechno fungovalo. Ke skončení měl svoje důvody, které respektuji a my se s tím musíme vyrovnat. Uvidíme, jak to bude dál, i soutěž jako je A třída je pro trenéra časově náročná a omezující. Teď díky pandemii máme štěstí, že na nás má Šmíca čas, protože nemůže nikam lítat. Uvidíme, jak to bude do budoucna, ale stejně to vždycky bude na nás na hřišti.

  • S kterým partnerem tvoříš nejraději stoperskou dvojici?

Kdybych jmenoval, tak si mě ten třetí určitě oblíbí. Upřímně je ale úplně jedno kdo nastoupí, hrajeme spolu už dlouho a víme, co od sebe očekávat, ať už hraje kdokoliv z nás tří. Výběr sestavy necháme rádi na trenérovi.

  • V kabině zastáváš od této sezóny také funkci pokladníka. Co všechno to obnáší a jak to zvládáš?

Dělat pokladníka mě baví. Pracuju v auditu, tak tam aspoň trochu spojitosti je. Vymysleli jsme nový sazebník, ale nic neobvyklého tam nemáme. Kluci občas brblají, že jsem někdy až moc přísný, ale musím je pochválit. Pohledávky po splatnosti nemám za nikým.


Romane, děkujeme Ti za tvůj čas pro rozhovor a věřím, že se již brzy potkáme znovu na fotbalovém pažitu.

Na provoz tohoto sportoviště
přispívá a podporuje:

Praha    Chabry

Naši partneři a sponzoři

Burgerking   Prospeca   Aros   Jivok   Outdoorbaby   Muzeumlega   KK Krecek   Tomau   Monytour   U Trumpety   Dekos   Dekos   DJ7