AFK Slivenec - SK Dolní Chabry  2:3 po pen. (1:0)

Branka SKDCH:  Šimon Jírovec, Štěpán Veselý, rozhodující pen. Michal Bednář

Sestava SKDCH: Zeman - Veselý, Matyáš, Škurek Jan, Jiroušek - Barták, Cranford, Jírovec, Outlý, Bednář - Klimt

Do utkání zasáhli: Kalous, Sevček

Na lavici připraveni: Šmicer, Šmicer jr., Vajnar

Druhé kolo pražského poháru nás zavedlo k vedoucímu celku naší soutěže AFK Slivenec. Naše mužstvo poskládané z hráčů A + B týmu bylo doplněno o několik hráčů z dorostu. Od prvních minut jsme byli lepší v držení míče, avšak první branku dalo mužstvo domácích. Po individuální chybě šel domácí útočník sám na Zemana, který nemohl proti gólové střele nijak reagovat 1:0. Do poločasu mohlo padnout více branek, ale ani velké šance domácích, ani naše šance Outlého a Bednáře golem neskončily.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a vývoj zápasu volal po vyrovnání. O gól na 1:1 se postaral Jírovec, který se prosadil ve vápně domácích. O chvílku později mohl vývoj zápasu otočit na naší stranu Veselý nebo aktivně hrající Barták, ale ani jedna z šancí gólovou radostí neskončila. Na 2:1 přeci jen zvýšil Veselý, který si naběhl z pravé strany na průnikovou přihrávku a s přehledem překonal domácího golmana. Gólovou pojistku jsme i přes několik nadějných šancí nepřidali. V 88 minutě zápasu přišel trest. Po dlouhém balónu za obranu se domácí záložník prosadil před Bartáka, který při pokusu úbránit šanci fauloval a rozhodčí tak musel nařídit pokutový kop, který znamenal vyrovnání v samotném závěru na 2:2

Za nerozhodného stavu rozhodovala o postupujícím penaltová loterie, ve které jsme byli nakonec štastnějším mužstvem. Zeman zlikvidoval z šesti penaltových pokusů hned tři. Rozhodující penaltu v šesté sérii pak proměnil Michal Bednář a zajistil postup do další fáze turnaje.

V dalším kole narazíme na soupeře SK Střešovice 1911.