Očekávané utkání nekompromisně ovládly Dolní Chabry!

Na domácí půdě jsme v sobotu přivítali tým ze sousední městské části, SK Ďáblice.

SK Dolní Chabry 3:0 (2:0) SK Ďáblice

• Branky SKDCH: Janda, Kalous, Strnad
  • Sestava SKDCH: Zeman - Vágner, Polz, Matyáš, Škurek J. - Strnad, Outlý, Janda, Kalous, Bílek - Palma (C)
  • Náhradníci: Sevček, Jiroušek, Klimt, Bednář, Segmüller, Veselý

Tým z Ďáblic se před zápasem vyjímal na první příčce tabulky. Nálada před sobotním derby tak byla napjatá a plná očekávání.

Hosté vkročili do prvního poločasu hladovější a vypracovali si větší počet šancí, všechny ale dokázal gólman Zeman zneškodnit. Přestože jsme v prvních pár minutách neměli hru pod kontrolou, do slibné šance se dostal chytrou kličkou Bílek, jeho pokus byl ovšem sražen pouze na roh a diváci si tak na změnu skóre museli ještě počkat. Netrvalo ale dlouho a po přihrávce Palmy uklidil efektně do soupeřovy sítě míč Janda a ujali jsme se vedení 1:0. Ďáblice se opět dostaly k několika šancím, domácí ale veškeré příležitosti ustáli. V 36. minutě se prosadil benjamín Chaberského áčka, dorostenec Filip Kalous, který hlavičkou uklidil výborně rozehraný přímý kop Vojty Outlého na zadní tyč soupeře. Chabry se tak mohly radovat z dalšího gólu a do šaten odcházely za příznivého stavu 2:0.

Na začátku druhého poločasu opět převažovaly šance hostů, nedokázali je ale proměnit v góly a skóre tak zůstalo neměnné. V 70. minutě se dostává ke slovu opět Zeman, díky jehož bravurním zákrokům veškeré naděje Ďáblic na snížení rozdílu pomalu vyhasínají. Drtivou výhru domácích utvrdil ještě v 73. minutě Vojtěch Strnad, který proměnil přihrávku Palmy. Chabry se do konce poločasu ještě dostaly k několika šancím, bohužel se po zákrocích brankáře ani jedna nestala gólovou. Přesto odcházeli hráči ze hřiště s krásným skóre 3:0 a vyhraným derby. O první příčku se tak nyní dělíme ještě s dalšími dvěma týmy, které mají po stejném počtu získaných bodů – Tempo a Spoje Praha.

V příštím kole se v neděli na venkovním utkání střetneme s týmem z poslední příčky tabulky, Spartak Hrdlořezy. Tým do tohoto kola nasbíral pouhé tři body, přesto bychom soupeře neměli podcenit. Výkop v Hrdlořezech v 17:00!