V neděli jsme si připsali na naše konto další drtivou výhru.

Spartak Hrdlořezy 1:6 (0:3) SK Dolní Chabry

• Branky SKDCH: 2x Bílek, Jírovec, Janda, 2x Bednář
  • Sestava SKDCH: Dikusar (C) - Vágner, Polz, Matyáš, Horáček - Strnad, Kalous, Jírovec, Janda, Bílek - Klimt
  • Náhradníci: Palma, Bednář, Jiroušek, Černý, Cranford, Smelík

Do zápasu na cizí půdě jsme vkročili správnou nohou, soupeře jsme drželi zahnaného na jeho polovině a dostávali jsme se k mnoha šancím. Ty se nám naskytly v podobě několika rohových kopů, bohužel bez zakončení na bránu. K další slibné možnosti rozvlnit soupeřovu síť se po pár minutách dostal Strnad, jeho povedená střela ale trefila pouze břevno. Ani další šance, kdy se po Jírovcově přihrávce vysmýkl soupeři Janda a pálil na bránu, nepřinesla ovoce. Přesto jsme na otevření skóre nemuseli dlouho čekat a v 11. minutě se hlavičkou po dlouhém vhazování prosadil Bílek. Po několika dalších šancích Chaberských se pokusili o vyrovnání také domácí, střela ale přelétla bránu a vzápětí se hra přesunula zpět na jejich polovinu. Po faulu na Jonáše Klimta v pokutovém území se proměněnou penaltou již podruhé prosadil Bílek. Ten byl krátce na to také faulován, opět v pokutovém území. Jírovec, který se penalty zhostil, ji po zemi s přehledem uklidil do soupeřovy brány. Před koncem poločasu se pokusil o změnu skóre opět Janda, mířil svou střelu ale moc vysoko a trefil břevno. Chabry i tak mohly spokojeně odejít do šaten za příznivého stavu 3:0.

Na začátku druhého poločasu se Chabry opět dostávají k míči a zatlačují soupeře na jeho polovinu hřiště. K šancím se dostal Horáček, Klimt a později Bílek, ani jeden ji ale nedokázal proměnit a na změnu skóre jsme si museli ještě chvíli počkat. K šanci se dostali i domácí, ti ale mířili ze slinných pozic nepřesně. V ten moment se prosadil Janda a my jsme si mohli konečně připsat další gól. Po další neuskutečněné gólové naději domácích se k míči dostal Bednář, který jej bez jakékoliv šance pro brankáře domácích uklízí do horního rohu brány. Domácí se poté dostali k několika příležitostem, z nichž byla jedna úspěšná, když tečovaná střela zapadla k zadní tyči. Netrvalo dlouho a radost domácích z prvního gólu rychle zhořkla po akci Bednáře a Chabry se mohly radovat z dalšího gólu. K poslední velké šanci se dostal ke konci utkání Horáček, trefil ale břevno a odražený míč před bránou již nikdo nedokázal přetavit v branku. Chabry se i tak mohly radovat z drtivé výhry 6:1.

Příští sobotu se opět vydáme za soupeřem my, tentokrát do Horních Počernic. Ty se momentálně nachází na předposlední příčce tabulky. Výkop je v 16:30, přijďte nás podpořit!