MD: Háje "B" - Chabry 7:1 (4:0)

V neděli 30.10. čekal mladší dorost zápas s týmem Háje B. Jak by řekl Jára Cimrman, toto označení je však čistě informativní, neboť Háje nepostavily žádné Béčko, ale regulérní tým "A" s převahou hráčů ročníku 2006. Devět hráčů hrálo předchozí den zápas české divize, soutěže o dvě úrovně výše. I když má soupeř na soupisce 35 hráčů, nasadil do zápasu téměř to nejlepší, co mohl. Takový postup je legální, většina hráčů obou týmů se může prolínat. Toto však Háje "B" dosud nikdy v naší soutěži neudělaly, což na jedné straně svědčí o respektu k našemu týmu, na druhé straně je to, podle našeho názoru, narušení regulérnosti celé soutěže.

Vnímáme, že podobné zápasy jsou pro kluky užitečné, ukazují jim možnosti ke zlepšení, neměli by to ale být soutěžní zápasy, kdy jde o postup do vyšší soutěže.

Ale dost skuhrání a pojďme k zápasu. Kluci z Hájů vstoupili do zápasu dominantně a my jsme se převážně bránili. Obrana byla pod soustavným tlakem. Do vedení šli domácí už v 7. minutě, kdy jsme prohráli tři souboje před pokutovým územím a najednou šel sám středový hráč na Martina Pamětického. Další branka přišla kvůli špatné rozehrávce od naší branky. Následně (22. min.) soupeř zužitkoval standardku, kdy jsme včas neuklidili míč do bezpečí. Pak už jsme hru trochu vyrovnali, ale nemohli jsme udržet míč na polovině soupeře. Artur si nedokázal poradit s vysokým stoperem Hájů, takže vepředu operoval a hrozil jen Míša Škurek, jehož průniky zastavoval soupeř často na hranici pravidel (držení jak v hokeji). Přesto jsme měli několik slibných příležitostí - největší Míša Mlynár, kdy před brankářem dostal míč na dlouhou nohu a nedokázal ho lépe usměrnit do branky. A tak poslední branku první půle dal soupeř po rozehrání přímého kopu a následné skrumáži před naší brankou.
O přestávce jsme rozčílené kluky v kabině uklidňovali. Zdůrazňovali jsme, že přestože hrají proti jinému týmu, než očekávali, můžou aspoň poměřit síly s divizním soupeřem. Jestli chceme vidět, jak na tom opravdu jsme, tak tohle je super příležitost, bez ohledu na konečný výsledek.

Do druhé půle jsme udělali několik změn - do branky šel (ač nerad) Míša M. a naopak do útoku se vysunul Martin P. Do středu zálohy nastoupil Pavel Falešník za zraněného Kubu Matouška a k němu se postavil Artur. A změny vedly k lepšímu - těžiště hry se přesunulo dál od naší branky a my jsme měli i šance. Důraz Martina P. v útoku byl znát a tím pádem měl i Míša Š. více prostoru. Bohužel úvodní branku druhého poločasu dal soupeř po hezké kombinaci, kdy jsme měli špatné postavení a soupeř na zadní tyči uklízel do prázdné brány. Ale naši kluci bojovali a dočkali se odměny v podobě česné branky, kterou vsítil Míša Š. střelou z hranice vápna pod břevno po přihrávce od Martina P. Ale mohlo (a mělo) být i veseleji - Martin P. šel aspoň třikrát sám na branku, Míša Š. dával přihrávky na malé vápno, kde jsme měli horší výběr místa apod. Hra v této fázi zápasu byla od všech kluků na hranici jejich možností a hrál se vyrovnaný zápas, i když samozřejmě kvalita, výšková převaha i věkový průměr byl na straně Hájů. To se také projevilo ke konci zápasu, kdy Háje vstřelili ještě dvě branky, takže výsledek 7:1 vypadá hrozivě, ale herně to bylo zvláště ve druhé půli mnohem lepší. Soupeř z Hájů vyhrál naprosto zaslouženě a je potřeba mu sportovně pogratulovat, stejně jako ocenit korektní chování rodičů a trenérů v rámci zápasu. Pro naše kluky absolutní pochvala za výborný výkon proti kvalitnímu soupeři, nasazení a ve druhém poločase i fotbalovost. Takových zápasů bychom potřebovali více, abychom si zvykli na vyšší tempo hry a důraz, než s jakým hrají ostatní týmy.

Do jarní odvety věříme ve zlepšení úrovně naší hry i větší účasti dalších zkušených hráčů 2006, abychom v takovém těžkém zápase obstáli i výsledkově.