MD: FA Alexe Zbura - Chabry 1 : 4 (1 : 2)

V sobotu jsme si udělali výlet na Zličín, kde hraje tradičně kvalitní Fotbalová akademie Alexe Zbura. Opět jsme řešili řadu absencí (Jonáš Mikota, Adam Anděl, Tadeáš Tychtl, Pavel Falešník...,), ale zase nám přišel pomoci Tadeáš Němec, který zpravidla nastupuje za starší kategorii. Výrazně pomohli i Hynek Nemanský a Petr Nemanský. Hrálo se na těžkém terénu, ale za krásného počasí. Soupeř měl zpočátku míč více na svých kopačkách a my jsme hrozili spíše z rychlých brejků. Jeden takový jsme i využili, když Míša Škurek dostal míč za obranu soupeře, unikl i stoperovi a z úhlu překonal brankáře domácích. Pak jsme trošku polevili a výsledkem toho byla řada rohových kopů soupeře a několik nepříjemných závarů. Toto jsme přestáli a paradoxně inkasovali z nenápadné akce soupeře, kdy Petr Sova hrající s lehkým svalovým zraněním chtěl řešit situaci konstruktivně, ale soupeř jej o míč připravil a skóroval. Naše hráče toto však probudilo a začali jsme se více tlačit k brance soupeře. Opět po rychlé akci Míši Škurka měl šanci Martin Pamětický, ale trefil jen brankáře. Nicméně branky jsme se nakonec přeci jen dočkali, když opět Míša našel Martina Pamětického před brankou a ten tentokrát již nezaváhal.
Do druhé půlky jsme vstoupili lépe. Zejména Martin Pamětický byl při chuti a využil krásný výkop Míši Mlynára za obranu soupeře a krásným lobem přes vybíhajícího brankáře dal na 3 : 1. Soupeř poté vrhl své síly do útoku a vypracoval si tři šance, které naštěstí pro nás nevyužil. Na druhé straně Martin po samostatné akci v poslední minutě zápasu završil svůj hattrick a stanovil tak konečný výsledek na 4 : 1 pro Chabry. Za výkon v druhé půli jsme si vítězství zasloužili. Pomohlo zařazení Tadeáše Sudy do středu zálohy i stažení Tadeáše Němce na stopera za zraněného Petra Sovu.

Opět se ukázalo, jaká výhoda je mít široký kádr. Do prvních čtyř zápasů podzimu se již zapojilo 28 hráčů, což je nevídané. I při absenci několika opor dokážeme zvítězit. Naopak nám vázne souhra, neboť každý zápas hrajeme v jiném složení a hlavně během prvních poločasů si na hřišti někdy nerozumíme. Proto z naší strany mistrovské zápasy působí občas jako přípravné, ale věříme, že během probíhající sezóny se můžeme stále zlepšovat.