1. kolo - Derby v Březiněvsi

V sobotu dopoledne se odehrál úvodní zápas letošní sezóny. Naše mužstvo zavítalo na půdu nedaleké domácí Březiněvsi. Od úvodních minut bylo vidět velké nasazení zeleno-bílých, kteří šli aktivně za první brankou nového ročníku. Výrazná aktivita však končila na neproměněných šancích, které s plynoucím časem přibývaly. Po půl hodině hry to změnil Bílek, který se po uvolnění krásně trefil střelou do horní poloviny branky a poslal tak Chabry do zaslouženého vedení 0:1. Do poločasu se mohlo skóre ještě navýšit, ale nestalo se tak.

Po změně stran do druhého poločasu pokračoval vývoj hry v podobném duchu, jako poločas první. Náhlá změna přišla až po zaváhání Outlého, který fauloval ve vápně a rozhodčí musel nařídit pokutový kop ve prospěch Březiněvsi. Proti domácímu střelci stál připravený brankář Dikusar, který střelu ze značky pokutového kopu vyrazil a nepovolil tak změnu skóre. Březiněves se snažila vyrovnat, ale marně. Naopak otevírala prostory ve své obraně, které vedly k dalším neproměněným šancím. Navýšení brankového účtu se povedlo až po pěkném individuálním uvolnění Šmicerovi, který střelou zpoza vápna upravil na konečných 0:2.

TJ Březiněves 0:2 (0:1) SK Dolní Chabry

Góly SKDCH: 31´Bílek, 71´Šmicer

Sestava SKDCH: Dikusar (C) - Outlý, Vágner, Horáček, Veselý - Janda, Matějka, Palma, Šmicer, Bílek - Klimt

Střídající hráči SKDCH: Sevček, Jírovec, Jirsa, Jiroušek, Červenka, Šmicer

Vstup do soutěžního ročníku 2022/23 se tak povedl výhrou za 3 body. Další utkání čeká zeleno-bílé barvy již tuto sobotu 13.8. od 17hodin na domácím hřišti v Chabrech, kam zavítá soupeř z Vršovic.