14.03.2011 10:47

Vítězství st. přípravky na turnaji na Žižkově

V neděli 13.3. hrála naše starší přípravka turnaj na Žižkově. Kluci hráli poprvé venku a za příjemného jarního počasí předvedli velice dobré výkony. Jednalo se o miniturnaj mezi mužstvy Union Žižkov, Šeberov a Chabry. Hrálo se systémem každý s každý a hrací doba byla jako v mistrovských utkáních 2x25 minut. Nastoupili jsme s 3 hráči mladší přípravky, protože řada  našich hráčů kvůli nemoci a zraněním nemohla nastoupit (Terka, Naty, Martin K, Matěj, Šmíca, Ondra K.). Naši kluci porazili Šeberov 3 : 1 a pak i domácí Žižkov 4 : 1. Vzhledem k tomu, že oba naši soupeři se pohybují v horních patrech svých soutěží (II. tř.), tak dosažený výsledek je cenný. Kluci hráli velice pěkně a bylo vidět, že za zimní přestávku (vyplněnou jen fotbalem v hale) nic nezapomněli. V brance chytal spolehlivě Martin Pohůnek a Kuba Karban. Obranu držel zejména Tomáš s Matějem. V záloze lítali kluci Švehlíkovic, Martin Škurek., Emil, Kuba a Filip. Útok tvořil David, Marek, Lukáš a Martin Pohůnek. Zejména výkon Martina Pohůnka v útoku byl určitě pro všechny milým překvapením. Svůj výkon korunoval i první brankou za Chabry, gratulujeme.  Ale v neděli makali všichni. Díky 4 hráčům na střídání jsme si mohli vyzkoušet i řadu herních variant, které je možné použít (nebo naopak nepoužít) v mistrovských utkáních. Velkým příslibem do budoucna byl i výkon hráčů mladší přípravky (Lukáš, Matěj a Martin Švehlík). Všichni kluci hráli pohledný fotbal se snahou vstřelit branku, což se nám na rozdíl od jiných zápasů tentokrát dařilo, i když nevyužitých šancí byla také celá řada. Je pravda, že naši soupeři v I. třídě budou asi silnější než hráči Žižkova a Šeberova, ale i tak včerejší výkon našich fotbalových nadějí je určitým příslibem do jarní části sezony.