17.10.2009 17:46

TJ Točná - Sk Citadel Dolní Chabry 0:5 (0:1)

Za chladného sobotního rána (jen dva stupně nad nulou) jsme přijeli na druhý konec Prahy odehrát svůj další mistrovský zápas. První poločas jsme moc pohledný zápas neviděli. Kluci jako by na hřišti ještě spali, vypadalo to, že si bojovnost nejspíš nechali doma. V prním poločase hrál nejlépe Šimon, naši útočníci se sice do šancí dostávali, ale nedařilo se jim ohrozit branku soupeře nebo brankář střelu vychytal. Až ve dvacáté minutě krásně přihrál Matyáš Honzíkovi, který ráznou střelou posílá Chabry do vedení 1:0. Konečně v tomto zápase neskončili jeho střely v náruči brankáře. V prvním poločase se už skóre nezměnilo a my jsme jen doufali, že kluci si vítězství nenechají vzít.

V druhém poločase ale naši fotbalisti přidali na důrazu a zvýšili tak svojí herní převahu. Už po třech minutách poslal Petr K. míč Petru Z., který se nemýlil a  zvýšil tak naše vedení na 2:0. V sedmé minutě druhého poločasu vznikl před brankou soupeře šrumec, kdy se snažil míč dostat do branky Šimon, o doražení do branky ještě usiluje Honzík, ale jen tečuje mimo branku na brankovou čáru, kdy střelou z úhlu, který moc šancí nesliboval zakončuje Petr Z. Šanci skórovat má v 15. minutě Tomáš C., kdy uteče přes půlku hřiště obráncům, ale tesně před zakončením obránce Točné zasahuje. V 17. minutě přihrává Jáchym Honzíkovi, který centruje před bránu, kde ho do  brány tečuje Petr K. Vedeme už 4:0. Na patý gól v tomto zápase nahrává Honzík, kdy centruje míč před bránu, kde Petr K. mění tuto šanci v gólovou. Šanci na gól měli hráči Točné čtyři minuty před koncem, kdy po faulu našeho obránce je nařízena penalta, kterou Míša krásně vyraží na břevno a udržuje tak pro Chabry čisté konto. Musím tady pochválit i obránce, který moc šancí soupeřům nedovolili a Chabry tak za poslední tři zápasy dostali jen jeden gól.