31.03.2012 15:34

St. přípravka Dolní Chabry - Zličín 14 : 8 (4:0, 2:1, 2:1 2:0, 3:1, 1:5,)

V sobotním zápase 5+1 jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo z vyšších pater naší tabulky - mužstvo Zličína A. Naše kluky jsme rozdělili na dvě stejně silné party. Na hřišti "u kabin" jsme hráli v sestavě Vojta Š.- Pavel, Adam, Jirka, Pavel, Matěj, Kuba. Kluci se do soupeře pustili srdnatě. Skore otevřel Pavel výstavní střelou z poloviny hřiště do šibenice. To naše hráče uklidnilo a postupně jsme přidávali další branky. Po první třetině jsme vedli 4 : 0 a bylo prakticky rozhodnuto. V dalších třetinách kluci zvítězili vždy 2 : 1 a dali základ našemu vítězství. Zejména defenzivní činnost byla příkladná od všech hráčů. Kluci  však i dopředu předvedli řadu pěkných akcí a dali spoustu hezkých branek. Výborně zde zahrála obranná dvojice Pavel - Adam.

Na druhém hřišti jsme hráli v rozestavení Vojta V. - Kryštof, David, Martin Škurek, Max, Dominik, Martin Kvapil a Martin Pohůnek. Po prvních dvou třetinách jsme i zde výrazně vedli (5 : 1). Kluci výborně kombinovali na jeden dotek a poměrně snadno jsme se dostávali před branku soupeře. Zejména akce po ose David-Martin Šk. a Martin Kvapil připomínaly (někdy) ťukes ala Barcelona. Opravdu je třeba kluky pochválit za snahu o takový fotbal, už je vidět, že není cílem jen projít sám hřiště nebo vystřelit za každou cenu. To, že kluci si nabíhají bez míče nebo sklepávají přihrávky z první z útoku na nabíhající hráče je velký posun. No jen abychom nechválili. Kluci v poslední třetině už polevili a prohráli ji 1 : 5. I když byla tato třetina vyrovnaná, tak soupeř byl v koncovce důraznější. Je pravda, že jsme mu to i ulehčili, když naši obránci často nechávali za sebou volné útočníky soupeře a naši útočníci naopak moc (skoro vůbec) nebránili. Tak aspoň je co zlepšovat. Mimo již zmíněných hráčů bych dnes vyzdvihl na tomto hřišti výkon Martina Pohůnka na pravé straně obrany, který dnes zahrál opravdu výborně.

Celkově jsme tedy vyhráli 14 : 8 (na podzim jsme ve Zličíně prohráli), když jsme měli celý zápas pod kontrolou a předváděli zajímavý fotbal, takže kluci dnes super.