12.11.2017 20:22

St. přípravka Chabry - Čakovice 3 : 10

Dnes jsme nastoupili proti vedoucímu týmu naší soutěže. Před zápasem jsme klukům a Naty říkal, že chci vidět výkon, za který se nebudou stydět a budou z toho mít dobrý pocit. A musím říci, že jsme Čakovicím byli dnes důstojným soupeřem. Šli jsme do vedení po krásné akci po ose Pavel - Vasyl - Petr S. Po chvíli jsme mohli i vést o 2 branky, ale střelu Pavla zastavila tyč. Potom soupeř ze dvou závarů dal 2 branky a otočil skore, ale do konce čtvrtiny ješě Vasyl srovnal na 2:2. Nutno říci, že nás Naty dost podržela a chytla minimálně 3 branky. Druhá čtvrtka byla z naší strany nejslabší -- kluci se soustředili na souboje a výroky rozhodčího a to nikam nevede. Do druhé půle jsme však znovu nastoupili koncentrovaní a najednou nás bylo plné hřiště. Pavel zužitkoval přihrávku od Míši a dal krásnou branku. A nemuselo zůstat jen u ní, ale další šance obou Petrů, Pavla nebo Vasyla už jsme neproměnili, ale o to zase tolik nejde. Daleko více byla vidět souhra, kdy Míša, Filip nebo Matěj a Naty v brance se snaží hledat přihrávkou hráče v útoku a ti se snaží nabízet. No a když si i ten míč dokázali ještě párkrát vyměnit tak to byla "skoro" Barcelona. Já tam vidím obrovský pokrok a ten se hlavně pozná proti soupeři z čela tabulky.

Hra Čakovic byla založena na důsledné obraně, kde vévodili 2 hráči, kteří každý míč ze své pozice odkopli do bezpečí - nejlépe mimo hřiště. Naši hráči se naopak snažili o kombinaci a to vypadalo moc hezky a i když ne vždy vše vyšlo, tak já z toho měl úžasnou radost - když vidím, že kluci dělají to co trénujem. Například přímý kop se nekope jen na branku, ale je snaha o přihrávku na volného hráče nebo z rohu hledám adresně konkrétního hráče - to je fotbal.