04.09.2011 08:21

St. přípravka 5+1 Chabry - Újezd nad Lesy 8 : 14 (3:3, 2:3, 3:8)

Na první zápas dle nových pravidel (2 zápasy paralelně na dvou hřištích v 5+1 na 3 třetiny) jsme nastoupili s hráči z bílé skupiny, doplněné o několik hráčů "modré" skupiny,. Ostatní hráči, kteří hráli den předtím proti Viktorce dostali "volno". Zápasu jsme se trošku obával, protože v naší sestavě byla spousta, kteří hráli svůj první mistrovský zápas nebo hráli poprvé od minulého ročníku. Naše hráče jsme rozdělili na dvě, pokud možno, stejná mužstva. Jedno mužstvo bylo ve složení Kuba - Bořek, Kryštof R., Matěj H., Martin Š., Luky, Ondra K. a druhé Vojta Š. - Pavel J., Honza D., Honza H., Emil, Pepa Š., Martin P. Kryšof L.

Kluci od samého začátku hráli nadočekávání dobře. a prakticky až mimo posledních 10 minut jsme stále drželi na obou hřištích vyrovnaný výsledek. Ještě důležitější než výsledek však byla předvedená hra a nasazení našich hráčů. Na hřišti, které jsem měl možnost vidět, tak Vojta Ś. v brance čaroval a jen díky němu jsme drželi na tomto hřišti vyrovnaný výsledek. Pavel Josefus byl jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti. Byl tahounem většiny našich akcí a sám všítil 4 branky. Jen kousek od vstřelení branky byl Honza Dušek, který se lepší zápas od zápasu a svým důrazem zaměstnával obranu a brankáře soupeře. Emil příkladně běhal bez míče a za kolmé  vysunutí Pavla Josefuse v jeho podání by se nemusel stydět ani Tomáš Rosický. Kryštof Latka působil v obraně jistě a rozhodně to nevypadalo, že je nejmladším na hřišti. Svůj výkon také korunoval hezkou brankou. Pepa Švehlík se proti Viktorce zlepšil o 100 % a v obraně podal jeden z nejlepších výkonů, které jsem od něj viděl, škoda jen, že mu tam nespadla aspoň jedna branka. Martin Pohůnek nastoupil po dlouhé pauze a ukázal, že v obraně může být velice platným hráčem. Honza Hreus nastoupil ke svému prvnímu zápasu a rozhodně se neztratil. Má fotbalové myšlení a výborný pohyb po hřišti. Jen kousek mu chyběl ke vstřelení branky. Určitě by se na našem výkonu našla spousta chbyb a chybiček, ale nejdůležitější je že všichni kluci makali a snažili se hrát fotbal a to na obou hřištích. I na vedlejším hřišti se hrál pohledný fotbal a kluci dokonce v poslední třetině vedli 3:2, až pak je o trošku starší soupeř přeci jen přehrál.  Myslím, že z tohoto zápasu musí mít dobrý pocit všichni hráči.

Branky Pavel Josefus 4x, Matěj H. 2x, Kryštof L, Kuba.