12.11.2011 16:46

St. př. Vršovice B - Dolní Chabry 13 : 12 (7 : 0, 6 : 12)

Náš zápas s Vršovicemi byl zakletý ještě předtím než začal. Během pátku se nám sešla taková řada omluvenek, že to chvilku vypadalo, že neposkládáme ani hráče do hry. Je to škoda, protože ještě na treninku v pátek odpoledne to vypadalo všechno v pořádku, a my jsme dokonce některé hráče odmítali. Zde bych apeloval na rodiče, aby absence hlásili co nejdříve a ne až v pátek večer nebo dokonce vůbec, abychom měli čas na to zareagovat a donominovat další hráče. Na zápas do Vršovic jsme tedy vyrazili s jedním hráčem na střídání. Mužstva se opět rozdělila na mladší a starší. Starších však moc nebylo (chyběl Kuba, Bořek, Pavel, Matěj, Honza D., Emil a další), tedy celá jedna pětka, takže za  u starších hrál ještě Honzík Hreus. Mužstvo Vršovic mělo jen hráče ročníku 2002. Sledoval jsem mužstvo starších a musím říct, že to byl opravdu zážitek. Bohužel strašidelný. Na tomto mužstvu bylo vidět, že není v optimálním složení. Začali jsme s Davidem a Pepou vzadu a Martinem na středu zálozhy a v útoku Martin P., Honzík H, a Ondra K. Domnívali jsme se, že tak máme alespoň zajištěnou obranu a uvidíme, co vymysíme v útoku. Výsledek byl, že v útoku jsme toho moc nevymysleli a o hlavu menší hráči přehrávali a utíkali naší obraně a záloze tak, že jsme během chvíle prohrávali 2 : 0. Nevím co zapříčinilo tu laxnost a nedůraz v obraně. Jestli si kluci mysleli, že je doběhnou nebo chuť do útoku nevím. Až ke konci první třetiny jsme přeci zahrozili i my. Bohužel dvě krásné střely Pepy a pak jedna Martina a Davida končily jen na břevnu a tyči Vršovic a nebo v náručí brankáře. Golovku měl i Martin Pohůnek a slibné šance Honzík a Ondra, ale nic z toho. V druhé třetině jsem doufal v obrat a skutečně prvních 5-7 minut to tak vypadalo. Soupeře jsme zamkli na jeho půlce a branky visela na vlásku. Bohužel čaroval brankář Vršovic, nebo měl opět výborně postavené tyče a břevna, které jsme trefovali. No a pak soupeř z prvního protiútoku jednoduše překonal naší obranu a dal na 3 : 0 a než jsme se vzpamatovali tak přidal i další dvě branky a rázem to bylo 5 : 0. Paradoxem bylo, že jsme hráli více na soupeřově půli, ale naše akce byly zpravidla jen individuální průniky Martina nebo Davida a soupeřovi hráči tyhle jednotlivce vždy zdvojili a kluci na těžkém terénu přes ně neprošli. Akce tak končily zpravidla rohovým kopem nebo včasným vyběhnutím brankáře soupeře. V poslední třetině jsme vsadili vše na útok. Do obrany šel Ondra a do útoku Martin a David do zálohy. Hned z našeho výkopu jsme však dostali branku, když náš střední záložník si dával přednost s obráncem, kdo do míče kopne a hráč hostí v pohodě postupoval na samotného Vojtu.-. gol 6 : 0. Pak jsme zase trošku začali hrát, ale Martin Škurek ani David několik golovek neproměnili. Kluci si mysleli, že projdou sami přes všechny hráče Vršovic. Jednoho nebo dva obešli, ale pak je soupeř zdvojil a prostor a čas k zakončení už neměli. Když už byli v golové pozici, tak vždy byl na místě brankář Vršovic a nebo zaskočili obránci na brankové čáře.  Takže další branku daly Vršovice a podtrhly tak svůj výborný výkon.

Naši kluci tak za 50 minut nedali o rok mladším hráčům Vršovic branku a to je hodně špatně. Nemá smysl se vymlouvat na to, že jsme nebyli kompletní nebo že soupeři vyšlo vše a nám nic.  Zejména zklamali kluci, na které jsme nejvíce spoléhali Martin Š., a David. Ti se topili v kličkách, pozdě nahrávali a v obraně byli laxní. Je pravdou, že ostatní kluci (hlavně vepředu) jim už moc nepomohli.  Naopak mile překvapil výkon Ondry a v obraně, kdy zahrál dnes výborně. Škoda jen, že jsme ho na tento post dali až tak pozdě. Ondro super!  Vysokou prohru na tomto hřišti už nedokázala dohnat naše "mladší" skupina, která bojovala, co mohla a slabší hráče z Vršovic jasně přehrála. Bohužel její vízězství o 6 branek na celkový  zisk bodu nestačilo. Ale kluky z této skupiny je třeba pochválit (Vojta V. - Luky, Martin Švehlík, Jirka, Matěj H., Kryštof). Kluci super. Doufejme, že na jaře budeme úspěšnější zase my z Chaber.

Góly: Luky (6), Jirka (2), Kryštof L., Marťas Šv. a Maty (po 1) - výsledky 0:3, 3:5 a 2:4