30.05.2010 21:23

St. př. Štěrboholy - Dolní Chabry 2 : 3 (1 : 1)

Velice důležitý zápas ve Štěrboholech jsme začali poměrně nervozně. Často jsme kazili přihrávky a zbytečně ztráceli míče. Nutno však říci, že soupeř hrál velice dobře a nic nám nedaroval. Hra se přelévala od branky k brance a šance byly na obou stranách. Největší měl Petr Klouček, který sám běžel na branku soupeře, ale těsně před vápnem byl zezadu faulován. První branku však daly Štěrboholy, když naši dva obránci nedokázaly odkopnout míč do bezpečí a najednou na Martina v brance se řítili dva hráči soupeře a bez problémů potrestali naší chybu a poslaly Štěrboholy do vedení. V tuhle chvíli to s námi nevypadalo moc dobře. Obraz hry byl stále stejný šance byly na obou stranách, ale kdyby Štěrboholy přidaly ještě jednu branku bylo by to s námi asi zlé. Naštěstí po kombinaci s Petrem Z. se trefil Petr Klouček a srovnal na 1 : 1. Tento stav zůstal do konce první půlky již nezměněn. Po pravdě řečeno, byli jsme s tímto stavem spokojeni, neboť soupeř měl v první půli jemnou územní převahu a byl nebezpečnější.

Do druhé půlky jsme nastoupili přeci jen více koncentrovaní a hlavně s lepší hrou. Častěji jsme se dostávali před branku soupeře a měli více šancí. Paradoxně největší šanci měl soupeř, když naštěstí po závaru trefil hráč Štěrbohol vlastního hráče na brankové čáře, když už míči by jinak nic v cestě nestálo. Takže ke slovu jsme přišli my. Dnes výborně hrající Petr Klouček byl faulován asi 15 metrů od branky Štěrbohol a sám se postavil k exekuci. Proti jeho střele do šibenice neměl brankář šanci. Vedli jsme 2 : 1. Bylo vidět, že tento stav nás uklidnil a začali jsme hrát naší hru. Přibylo šancí, které však Honzík, Petr Klouček nebo Šimon neproměnili. A tak z nenápadné akce udeřil znovu soupeř. Opět po závaru před naší brankou naše obrana neuklidila včas míč a soupeř srovnal na 2 : 2. Od tohoto stavu bylo ještě několik rohů na obou stranách, kdy mohly dát branku obě mužstva. Tentokrát jsme byli šťastnější my, když v poslední minutě si naběhl na roh Petra Kloučka Šimon a jak už je v posledních zápasech tradicí hlavou vstřelil rozhodující branku.

Sportovně je však třeba přiznat, že dnes si kluci ze Štěrbohol bod zasloužili. V první půli byli lepší oni a v druhé zase Chabry, ale fotbal se hraje na branky a my jsme tentokrát dali o jednu více. Za dnešní výkon, proti silnému soupeři,  musíme pochválit všechny naše kluky, ale výborně zahráli zejména Martin v brance, Petr Valenta v obraně, v záloze Honzík se Šimonem a v útoku Petr Klouček.