17.04.2010 12:41

St. př. Sparta dívky - Dolní Chabry 0 : 4 (0 : 1)

Na zápas se Spartou dívky jsme zavítali do krásného sportovního areálu v Satalicích. Zápas jsme začali dost neurovnaně. Naši kluci se snažili často chodit do soubojů s většími děvčaty ze Sparty, které zákonitě prohrávali. Také dlouhých přihrávek bylo z naší strany málo, protože jsme se často shlukovali do chumlů a nebylo možno přenést hru jinam. I když jsme měli herní převahu, gola jsme nedali. Většina akcí končila u dobře hrajících obránců soupeře a zejména pak na dobře chytající brankářce Sparty. Až střelu Honzíka tečoval do protipohybu brankářky Jáchym a poslal Chabry do vedení. V závěru poločasu si sice Sparťanky vytvořily několik nebezpečných situací zejména z rohových kopů, ale naše obrana nebo Martin byli vždy na místě.

V druhé půli se naše hra podstatně zlepšila. Přibylo kombinačních akcí a útoků po křídlech. Hned v úvodu mohl skorovat Petr Z. a Jáchym, ale brankářka Sparty výbornými zákroky tyto šance eliminovala. Až po pravém křídle unikl Šimon, krásně odcentroval na Martina Škurka, který přistrčil volnému Petru Kloučkovi a ten se nemýlil a zvýšil vedení na 2 : 0. V zápětí jsme přidali i třetí branku, když Martin Škurek s Petrem Kloučkem důrazně atakovali rozehrávku obránců Sparty, kteří chybovali a poslali míč opět na volného Petra Kloučka, který ani tentokrát nezaváhal a střelou k tyči zvýšil na 3 : 0 pro Chabry. Poslední branku přidal Filip, který dostal od Šimona výbornou nahrávku, kterou s klidem poslal k tyči branky Sparty. Výsledek 4 : 0 je pro naše kluky zasloužený, na druhou stranu musíme říci, že pro hráčky Sparty až moc krutý, protože za svůj výkon a některé předvedené akce si minimálně jednu branku zasloužily.

V našem mužstvu dnes musíme pochválit zejména Petra Kloučka, který nejen že dal 2 branky, ale stále byl nebezpečím, pro branku Sparty (nastřelená tyč). V záoze byl nejvíce vidět aktivní Šimon a v obraně rychlý a důrazný  Jára.