16.10.2010 20:01

St. př. Loko Vltavín - Chabry 2 : 0 (0 : 0)

Na zápas do Holešovic jsme jeli v absolutně rozložené sestavě. Z naší úvodní sedmičky chyběl  Jirka, Naty, Marek a Bořek, tedy většina nejzkušenějších hráčů. Navíc jsme do poslední chvíle nevěděli jesti vůbec dorazí Ondra s Davidem, takže bylo nutné vzít kluky z mladší přípravky (Matěj, Lukáš a tradičně i Martin Švehlík) i když měli v nohách už jeden zápas. Bylo vidět, že v kabině měli kluci obavu jak to tenktokrát dopadne a kolik zase dostaneme.

Na hřišti však z kluků spadla nervozita a jakoby každý chtěl dokázat, že může nahradit chybějící hráče, tak kluci hráli jako o život. K bojovnosti, která nás zdobí každý zápas tentokrát přidali všichni i fotbalovost na hranici svých možností. Myslím, že většina rodičů takhle své děti hrát ještě neviděla. Celá první půle se odehrávala sice v mírné převaze soupeře, ale ta vyústila jen do řady rohových kopů. Naopak my jsme vyráželi do rychlých protiútoků, které buď  z obrany vyrážel Tomáš nebo ze zálohy Martin Š. Jen krůček chyběl Tomášovi, aby své sólo proměnil v branku a po chvíli zase šanci Martina Kvapila po dlouhém pasu Martina Škurka zhatil brankář soupeře. Naši krajní záložníci (Emil i kluci Švehlíkovi) výborně zachytávali útoky Vltavínu a tak byl poločasový výsledek 0 : 0.

Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím, že dnes bychom si mohli odvést nějaké body. Hned v úvodu měli naši kluci šanci, ale Martin Kvapil mířil vedle. Hru jsme v druhé půli nejen vyrovnali, ale častěji jsme se dostávali i před branku soupeře, kde však bohužel kraloval vysoký brankář domácích. Další šanci měl Ondra, ale na brankové čáře byl faulován a nedokázal tak dopravit míč do branky Vltavínu. Rozhodčí (jinak výborný) bohužel nechal pokračovat ve hře a penalta se nekopala.Takže když jsme branku nedali my, tak asi v půlce druhého poločasu ji vstřelil soupeř, když ve skrumáži se nejlépe orientoval útočník soupeře a překonal v brance Martina, který do té doby neměl prakticky žádnou větší práci. Poté jsme vsadili již všechno na ofenzívu. Do útoku se vysunul Martin Škurek, do zálohy Tomáš a obranu držel Matěj s Filipem a Martinem Švehlíkem. Tento tah se určitě vyplatil. Dostávali jsme se ještě častěji před branku soupeře a předvedli i řadu hezkých fotbalových akcí. Nejprve Martin Kvapil spálil gólovou šanci, po chvíli ale vše napravil, když našel ideálně Martina Škurka, ale jeho střela se jen otřela o tyč (bohužel z vnější strany). Pak si kluci tu samou akci zopakovali ještě jednou, akorát v obráceném pořadí. Martin Škurek nahrál před branku Martinovi Kvapilovi, který se snažil zakončit z první, ale bohužel střílel vedle. Pak měl šanci Tomáš, ale ani nadvakrát nepřekonal soupeře. Soupeř se v tu dobu prakticky jen bránil, nebo podnikal jen ojedinělé výpady, ale naše záloha i obrana je spolehlivě řešili. Až v poslední minutě (v nastaveném čase) unikl po pravé straně asi nejlepší hráč Vltavínu, udělal kličku i našemu brankáři Martinovi a do prázdné branky rozhodl zápas.

Škoda, za předvedený výkon jsme si tentokrát minimálně bod zasloužili, ale když nedáme branku, tak se vyhrát prostě nedá. Každopádně hra a nasazení kluků bylo fantastické. Zejména mladší a menší kluci Švehlíci, Lukáš, Matěj, Ondra, David a Filip příkladně bojovali a vyhrávali souboje s o hlavu většími a minimálně o rok až 2 staršími protihráči. K jejich výkonu se přidali i zkušenější hráči Emil, Tomáš, všichni Martinové, kteří přidali i hezké akce jak kombinační, tak i sólové. Opravdu dnes se bylo nač dívat a já všem klukům (i přes prohru) za dnešní výkon moc děkuju. Jestli takhle budeme hrát dál, tak nevěřím, že na konci sezony budeme mít stále 0 bodů.