16.04.2011 13:23

St. př. Libuš - Dolní Chabry 4 : 1 (4 : 1)

Zápas na kvalitním trávníku v Libuši jsme odehráli opět v ne zcela kompletní sestavě. Tentokrát citelně chyběl Tomáš a Matěj P. Fyzicky silnější a starší soupeř nás v začátku pořádně zatlačil a zejména díky našim individuálním chybám na pravé straně zálohy se dostal během prvních pěti minut do dvoubrankového vedení. V tu chvíli to zase vypadalo na pořádný debakl, ale kluci postupně vyrovnali hru a začali lépe kombinovat. Vzhledem k tomu, že soupeř se tlačil hodně k naší brance, tak vepředu jsme měli řadu volného prostoru. Naši útočníci ze zálohy nebo z výkopů Kuby dostávali hezké míče za obranu Libuše. Jeden takový útok jsme využili ke vstřelení branky. Martin Kvapil vystřelil, jeho střelu brankář ji jen vyrazil do prostoru, kde byl dobře postavený Marek a ten se nemýlil a snížil na 2 : 1. V zápětí jsme mohli vyrovnat, když ideální nahrávku od Marka nezužitkoval Martin K a jeho střela šla těsně vedle tyče Libuše. Ve chvílíkch, kdy jsme se začali tlačit dopřed a hra se odehrávala ve středu pole, tak soupeř vsítil třetí branku, když jsme nepokryli nabíhajícího hráče na vzdálenější tyč. Poslední branka prví půle přišla v zápětí, když sopeř přečíslil naši obranu a ze skrumáže upravil na 4 : 1. Takový výsledek zůstal do konce poločasu, a to zejména díky obětavé hře našich obráncu (Naty, Matěj H.) a hlavně díkyněkolika fantastickým zákrokům Kuby v brance.

Do druhé půle jsme šli s cílem vstřelit alespoň ještě jednu branku. Hra se sice odehrávala více před naší brankou, ale soupeř nedokázal překonat výborně chytajícího Kubu. Je pravda, že jsme párkrát měli i štěstí, ale to k fotbalu patří. Naši hráči však měli i několik šancí a předvedli řadu pěkných akcí. Soupeř již nebránil tak precizně a tak jsme jak v útoku tak i ve středu pole měli poměrně dost prostoru. Naše útoky tahal zejména Martin Š., kterého hráči Libuše museli několikrát zastavit zákrokem, který byl nejen za hranicí pravidel, ale i fair play. Také Naty a Matěj H. zakládali hezké akce po krajích hřiště. Bohužel přes dobře hrající obranu Libuše jsme se prosazovali sporadicky. Největší šance měl Martin Š., který nejprve postupoval sám na branku Libuše, ale rychlý kapitán domácích jeho akci zastavil a pak se Martin prokličkoval až před branku domáchích, ale měl míč na své slabší levačce a tak než si urovnal míč na pravačku, střílel už v tísni těsně vedle. Škoda v druhé půli šance na branku byly, i když nutno říci, že více šancí měla Libuš. Na obou stranách v druhé půlce dominovaly obrany a půlka tak skončila bez branek 0 : 0. Celkově si tedy z Libuše odvážíme ještě přijatelných 4 : 1.

Každopádně všichni hráči dnes sehráli velice kvalitní zápas a zahráli si pěkný fotbal. Za bojovný výkon je musíme všechny pochválit. Ačkoliv zejména krajní záložníci toho musí na hřišti oběhat ještě o trošku více, ale to snad časem ještě přijde.

Škoda, kdyby byl ještě dnes aspoň Tomáš, který by určitě oživil naší ofenzívu, mohli jsme pomýšlet i na lepší výsledek. Ale jestli kluci budou takhle hrát i v dalších zápasech, tak věřím, že se snad dočkáme i nějakých bodů.

Branka: Marek

Nahrávka: Martin Kv.