07.11.2010 17:23

St. př. Háje - Dolní Chabry 14 : 0 (9 : 0)

Zápas s mužstvem Hájů jsme začali poměrně otevřeně se snahou o jednoduchý fotbal, neboť se hrálo na umělé a mokré trávě, což pro naše kluky nebyl zrovna známý a ideální terén. Po náznaku našich několika šancí a hře uprostřed hřiště přišel ke slovu i soupeř a z první vážné šance šel asi v 5. min. do vedení. Bohužel během dalších několika minut přidal ještě další 3 branky a zápas tak rozhodl. Nutno říci, že naši hráči mu to značně ulehčili. Martin P. v brance nebyl zcela fit a soustředěn,  naše záloha s obranou kupila chybu za chybou (nepřesné výkopy, odkopy, nekrytí hráče s míčem) a útok nedokázal podržet míč. Nutno však také dodat, že soupeř byl jasně lepší. Zejména hráči s č. 9 a 8 byly pro naši zálohu a obranu těžký oříšek. Na většině našich hráčů bylo v druhé půlce 1. poločasu vidět, že zápas je opravdu nebaví. Ta tam se vytratila alespoň bojovnost a snaha to soupeři (byť staršímu a lepšímu) co možná nejvíce znepříjemnit. Zbytek poločasu se odehrával jen před naší brankou a náš výkon v 1. půlce musím hodnotit jako nejslabší z celého podzimu. Výsledek po poločase 9 : 0 byl tedy pro nás ještě milostivý.

V poločase jsme se snažili kluky (a Naty) vyburcovat alespoň k tomu, abychom si tady neuřízli nějakou velikou ostudu a zápas důstojně dohráli. Říkali jsme jim, že více než výsledek nás mrzí předvedená hra a přístup ke hře.. Taky jsme udělali změnu v brance, místo nemocného Martina Pohůnka, který dnes nebyl díky nemoci ve své kůži a nemělo smysl riskovat nemoc,  jsme museli dát do brány Martina Škurka.

Druhou půli jsme začali podstatně lépe. Záloha držela více míč a měli jsme i několik šancí ohrozit branku soupeře. Bohužel brankář Hájů výborně četl hru a včasným vyběhnutím dvakrát vychytal Martina Kvapila. Přesto se hra odehrávala spíše uprostřed hřiště a naše obrana již nebyla tak přetížená a měla více klidu. Martin Škurek v brance působil vcelku jistě a díky jeho dlouhým výkopům jsme se dostávali na půli soupeře. Ale postupem času zase převzal iniciativu soupeř a  přidával další branky. I přes obdržené branky jsme však v druhé půli působili fotbalověji. Dokoncre jsme se dostali do vyložené šance (Tomáš C.), ale brankář Hájů za přispění obrace jeho šanci zlikvidoval.

Branky dnes však dávaly Háje o to celkem 14, což je náš nový (neslavný) rekord. I když byl soupeř jasně lepší, je škoda, že řadu branek jsme mu sami darovali (špatný nebo zbrklý výkop či odkop, nedůsledné krytí a souboj s hráčem před brankou, nepřistupování našich obránců k hráčům soupeře nebo nedržení svých pozic, popřípadě zbytečná ztráta míče v útoku).  Bohužel tyto chyby se neustále opakují a pokud je neodstraníme, tak zápasy, hra a naše výsledky budou vypadat jako dneska (zejméně pokud nebudeme ani bojovat jako v jiných zápasech. Přes zimu tedy máme na čem pracovat a co zlepšovat.

Sestava: Martin Pohůnek (Martin Škurek) - Filip Kulda, Natálka Šmicerová - Pepa Švehlík, Tomáš Cranford, Marek Tomšů - Martin Kvapil ( David Klapka), Emil Prchal ( Ondra Kadlec)