29.03.2010 08:13

St. př. Dolní Měcholupy - Dolní Chabry 2 : 4 (2 : 1)

V sobutu jsme si zajeli k třetímu týmu naší skupiny do Dolních Měcholup. Jelikož byl tento tým jen 3 body za námi, tak z utkání jsme měli obavy, které se i v úvodu zápasu potvrdily. Zápas začal tlakem domácích. Naštěstí žádná z jejich akcí neskončila brankou. Od páté minuty jsme převzali otěže zápasu my, ale bohužel ani naše pěkná akce Petra Kloučka golem nekončí. V 6. minutě kopal soupeř roh, který jeden z jejich tří vysokých hráčů hlavičkou poslal do brány a Měcholupy se tak ujaly vedení 1 : 0. Dvě minuty nato vhazoval Petr Klouček u branky soupeře aut, kterým našel Honzíka a ten střelou k tyči srovnává výsledek na 1 : 1. Další šanci jsme měli v zápětí z rohu, ale Tomáš ani Honza míč do branky nedotlačili, stejně tak jako další šance našich hráčů. Hrálo se však i na naš polovině. Při jednom ze soubojů o míč, který se z našeho polhledu jevil jako oboustranný nařídil rozhodčí k překvapení všech pokutový kop (nejen, že se nejednalo o faul z naší strany, ale hlavně k souboji došlo  daleko mimo pomyslné pokutové území). Každopádně Měcholupy kopaly penaltu, kterou bezpečně proměnily. Tento stav vydržel až do konce první půle. Někteří naši hráči odcházeli s brekem a pocitem křivdy do kabin. V tu chvíli se ukázal náš trenér (Petr Klouček), jako muž na správném místě. V přestávce kluky uklidnil a správně nabudil. Do druhé půle tak nastoupilo již soustředěné mužstvo s jasným cílem otočit výsledek.

Druhý poločas začal naší územní převahou a diváci viděli několik (docela dost) neproměněných šancí. Vytoužený gol přišel až v 10. minutě, kdy na pěkně kopnutý roh Péti Kloučka si naběhl Jáchym a hlavičkou srovnal na 2 : 2. Třetí gol přišel po faulu na Honzíka. Petr Klouček zahrával přímý kop, který opět hlavou tečoval Šimon do branky soupeře a poslal Chabry do vedení 3 : 2. Poslední branka padla po akci Tomáše, který přistrčil Honzíkovi a ten tentokrát nezaváhal a upravil skore na 4 : 2 pro nás. Soupeřovi asi 4 výlety na naši půlku spolehlivě zlikvidovala naše obrana. Zápas jsme tak v poklidu dohráli a vezli si cenné vítězství 4 : 2. Všem klukům bychom měli za předvedený výkon poděkovat. Mužstvo ukázalo nejen fotbalové kvality, ale i značnou vůli po vítězství i přes nepříznivý poločasový výsledek.

Tyto 3 body jsou o to cenější, že díky porážce Uhříněvsi ve Štěrboholích (1 : 2) jsme se bodově dotáhli na vedoucí mužstvo tabulky a případný postup do I. třídy je tak opět plně v našich rukou a soutěž bude zřejmě zajímavá až do konce.