19.10.2011 20:43

St. př. Dolní Chabry - Viktoria Žižkov 2 : 9 (0 : 5)

Na těžkém terénu a za drobného deště jsme nastoupili proti "ligové" Viktorce. Začátek zápasu byl i díky mokrému terénu poznamenán řadou chyb a nepřesností na obou stranách, z kterých byly golové šance. Bohužel naše dvě slibné příležitosti (David, Martin) jsme nevyužili a tak ke slovu přišel soupeř. Po několika střelách těsně vedle branky soupeř vsítil první branku. Od této chvíle jsme odpadl. Hlavně v útoku jsme vůbec neudrželi míč a také ve středu zálohy nás soupeř přehrával. Zejména hráč č. 10 z Viktorky byl velice šikovný a tvořil hru Žižkova. Jeho dlouhé míče za naší obranu nám dělaly velké problémy a rychlí soupeřovi útočníci chodili sami na Kubu v brance. Kuba dnes ale čaroval. Chytil za první půlku minimálně 7 čistých golových šancí. Bohužel několika střelám zabránit nedokázal. Kluci hráli v první půlce až zbytečně ustrašeně. Báli jsme se vystřelit nebo se pokusit obejít soupeře. Světlou vyjímkou byl David, který na pravé straně zálohy jezdil a neúnavně se snažil něco vymyslet, bohužel zůstal osamocen. Přitom, když jsme se už odhodlali do útoku, byla z toho zpravidla i příležitost ke vstřelení branky, protože na mokrém terénu i soupeř měl co dělat, aby zastavil naše protiútoky. Bohužel jsme vystřelili buď slabě (Pavel, Martin Škurek) nebo vůbec (Luky), takže výsledek byl, že za první půlku jsmebranku nevstřelili. Naopak soupeř jich dal celkem 5 a to  Kuba a naši obránci ještě spoustu šancí zlikvidovali.

V poločase jsme kluky nabádali k větší aktivitě zejména v útoku a v záloze. Výkon kluků se podstatně zlepšil. Kluci zlepšili pohyb v útoku, záložníci začali dávat přesnější míče za obranu hostí a najednou jsme začali soupeře přehrávat. Výsledkem toho byla i naše první branka, kterou vstřelil David, když prostřelil brankáře Žižkova. Po chvíli přišla asi nejhezčí akce zápasu z naší strany. Martin Škurek vysunul po křídle Šmícu, ten unikl až k brankové čáře, nacentroval před branku na nabíhajícího Martina Kvapila a ten nezaváhal a snížil na 5 : 2. Už to vypadalo na možné drama, ale soupeř nenechal nic náhodě a přidal 2 rychlé branky. Dál se však hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. Vzhledem k těžkému terénu hráči obou mužstev předváděli pohledný kombinační fotbal. Bohužel našim akcím vždy chybělo jen zakončení. Naši útočníci šli několikrát sami na brankáře Viktorky, ale rychlí obránci vždy jejich průniky zneškodnili. Ale i naši obránci se zlepšili v defenzívě. Hlavně Adam sváděl důrazné souboje s útočníkem Viktorky. Hra v druhé půli byla vyrovnaná a jen individuální chyby v posledních 5 minutách trošku pokazili jinak výborný dojem z naší hry, kdy soupeř potrestal solování našich hráčů a přidal další 2 branky.

Celkově však dnes všichni kluci podali nadprůměrný výkon. Je třeba přihlédnout ke kvalitám soupeře a taky ke skutečnosti, že v týmu jsme měli 3 hráče ročníku 2002 a dva 2003 (takže půlka týmu), což se proti Viktorce (všichni ročník 2001) zákonitě musí projevit. Kluci však viděli, že se dá hrát s každým, jen je třeba se nebát. Pozitivem dnes byla i snaha o kombinační hru a kolmé přihrávky dopředu. Potěšující bylo i to, že kluci nedělají rozdíl mezi "staršími" a "mladšími" hráči a snaží se nahrávat tomu nejlépe postavenému, i když je možné, že to nevyjde a ten "mladší" nebo menší hráč může  o míč přijít.  Pochválit musíme dnes všechny, výjimečný výkon však dnes předvedl Kuba s Davidem a v druhé půli Pavel s Adamem.

Sestava: Kuba - Pavel, Adam Martin Švehlík, Martin K., David, Matěj H,, Martin Š., Luky, Jirka, Švehlík Pepa.

Branky: David, Martin Kvapil