13.09.2010 11:20

St. př. Dolní Chabry - Uhříněves 2 : 5 (1 : 4)

Zápas z mužstvem Uhříněvsi nám nevyšel. I když soupeř nastoupil oslaben, přesto na naše hráče to stačilo. I když jsme měli v první půli optickou převahu goly dával soupeř. Matin v brance se rozhodl chytat bez kšiltovky i přes pokyn trenérů a podle toho to vypadalo. Proti zapadajícímu sluníčku  neviděl vůbec nic a chytat jen jednou rukou s tím, že druhá zakrývá oči fakt nejde. Takže výsledkem toho všeho byla skutečnost, že jsme poměrně lacino prohrávali 3 : 0 a zápas byl prakticky rozhodnut. Přesto jsme nesložili zbraně a podařilo se nám snížit, když Martin Škurek po pravé straně našel Jirku, který zkušeně prostřelil brankáře. Pak jsme měli ještě další vyložené šance, ale ani Martni Kvapil ani Ondra ve vyložených šancích branku nevstřelili. Škoda. Tím jak jsme útočili tak naše obrana nehrála jak by měla. Neustále jsme měli za sebou 1-2 volné hráče soupeře. Takže soupeř do přestávky přidal ještě jednu branku a tak do šaten jsme šli s výsledkem 4 : 1 pro hosty.

Druhou půli jsme začali přeci jen lépe. Kluci si vytvořili tlak a přišly i šance a dokonce i brankak po krásné kombinaci mezi Martinem Kvapilem a Jirkou zakončoval do prázdné branky Jirka. Jenže soupeř naopak zlobil naši obranu. Zde však kralovala Naty, která zachránila několik jistých golů a ještě podporovala útok. Také Pepa a Martin Švehlík výborně hráli zejména v obraně. Zlepšený výkon podal v bráně i Martin a chytil minimálně dvě golovky, nicméně i on si v druhé půli vybral špatnou chvilku, poté co míč přímo z rohu si vrazil do branky a stanovil tak konečný výsledek na 2 : 5 pro Uhříněves.

I přes prohru je třeba všechny hráče pochválit za bojovnost a nasazení. Bohužel se ukazuje, že jen toto na soupeře v I třídě nestačí a asi stačit nebude. Nemá smysl se vymlouvat, že soupeř byl větší a starší - to budou skoro všechna mužstva. Fakt, že naším nejlepším (a zatím i jediným) střelcem je náš nejmenší hráč Jirka Šmicer ukazuje,že to není jen o velikosti a stáří hráčů a taky to ukazuje, že ve předu moc nebezpeční nejsme. Záloha sice maká, ale pokud jí dojdou síly (jako tomu bylo dnes v druhé půlce), tak už naše hra je jen o nakopávání míčů z obrany, které však jsou v zápětí zpět, protože útok ani záloha míč nepodrží. Obrana je pak pod permanentním tlakem, z kterého logicky pramení naše chyby a branky soupeře.