30.10.2011 17:48

St. př. Dolní Chabry - Neratovice 3 : 3 (1 : 1)

Tak dnes jsme sehráli další utkání v soutěži 7+1 s mužstvem Neratovic. Účast našich hráčů vzhledem k prázdninovému termínu nebyla optimální. Trenéři neměli k dispozici cca 6-7 hráčů z bílé skupiny (Švehlíci, Puchichinger, Latka, Šimáček,  Bořek a Karban). Škoda jen, že aspoň ještě dva nebo tři hráči nemohli nastoupit. Přesto jsme se do soupeře hned z počátku zakousli a měil i náznaky šancí (Martin Kvapil, Honzík Dušek), bohužel bez golové efektu. Soupeř nás naopak přehrával zejména v osobních soubojích, kde naši hráči měli problémy s důraznou hrou soupeře. M\y jsme zase kontrovali po křídlech, kde zejména David byl na pravé straně zálohy k neudržení a zásoboval naše nabíhající útočníky a záložníky výbornými balony. Branku jsme však nevstřelili. Naše hra rozhodně nepostrádala bojovnost a nasazení, ale trošku tomu chyběla myšlenka. Každý náš hráč se snažil prokličkovat ze svého postavení sám a rozhodně nechtěl si pomoci se spoluhráčem. Když už to kluci zkusili (třeba David - Jirka), tak z toho byla moc pěkná kombinace a ohrožení branky soupeře. Neratovice však rozhodně nebyly zalezlé na své půlce a neustále se snažily útočit. Martin v brance dnes nás dost napínal, jak která akce dopadne. Nejprve zcela nesmyslně vymyslel penaltu. Je však nutno dodat, že nařízenou penaltu bravurně zneškodnil. Slabší chvilku si vybral až po chvíli, kdy malou domů nezachytil a Neratovice šly do vedení 1 : 0. Naštěstí to kluky nehodilo do kolen. Do té chvíle neviditelný Honzík si vzal na polovině balon a s buldočí zarputilostí se prodral obranou soupeře a tvrdou ranou k tyči srovnal na 1 : 1. Pak nás zachránil Martin Pohůnek, když rychlým vyběhnutím zlikvidoval nájezd soupeře. Do konce první půle již branka nepadla, i když šance Lukáše nebo střely Martina Škurka mohly skončit golem.

Do druhé půlky jsme bohužel nastupili bez Davida. David to ještě na začátku zkoušel, ale nešlo to a Pavel ho správně poslal ze hřiště, aby neriskoval možné zranění. Bohužel to pro nás byla citelná ztráta, protože David jezdil po celé pravé straně hřiště a přehrával (v první půli) hráče Neratovic. No nic i bez Davida jsme prnvích pět minut hráli dobře, pak však hráči z Neratovic převzali kontrolu prakticky nad celým hřištěm. Všude jsme byli druzí. Jednak to bylo dáno tím, že Neratovice byly fotbalovější a jednak to bylo dáno tím, že jsme si absolutně nedrželi svoje posty a prohrávali jsme osobnbí souboje (malý důraz a pozdní přistupování k hráčům). Fotbalový soupeř se tak dostával do přečíslení 2 na jednoho nebo 3 na 2. Ještě, že jsme měli v brance chobotnici Vojtu a dobře postavené tyčky a břevna. Soupeř do nás bušil, ale samozřejmě otvíral i svoji obranu. Toho využil Honzík s Lukášem. Honzík nahrál Lukášovi, který uklidil míč do sítě a vedli jsme 2 : 1. Bohužeůl tlak soupeře narůstal. Po našem špatně zahraném autu a Adamově zaspání se soupeř rázem hrnul ve dvou na Martina Škurka a Neratovice to zahráli výborně - 2 : 2. Pak šel sám na branku Honzík, ale v poslední chvíli byl čistě zastaven obráncem hostí. Po chvíli si však vzal míč Pavel, prošel před branku hostí a ideálně našel Honzu Duška, který se nemýlil a poslal zase Chabry do vedení. Zápas však ještě zdaleka nekončil. Neratovice měly stále více ze hry a my jsme jen s vypětím všech sil a štěstí odvraceli nájezdy soupeře. I my jsme však kontrovali. Rozhodnutí měl na kopačce Martin Kvapil, který se hezky uvolnil ve vápně, ale z úhlu volil střelu místo nahrávky, bohužel jen do boční sítě. Do konce zápasu zbývaly asi dvě minuty. Náš špatně hozený aut zachytil soupeř a do odkrytého středu hřiště si naběhl hráč Neratovic a nedal Vojtovi šanci - 3 : 3. Tak skončil i celý zápas.

Oba poločasy byly pro nás jako den a noc. Za první nelze klukům nic moc vytknout. Druhá půlky byla strašná. V útoku jsme neudrželi vůbec míč. Naši útočníci nebránili a schovávali se za obránce soupeře. Záloha si nedržela své posty a křídelní hra vůbec neexistovala. Obrana a záloha tak byla pod stálým tlakem, z čeho pramenily i naše chyby. Paradoxně jednu branku jsme si dali sami a dvě jsme dostali po ztrátě míče z našeho autového vhazování. To je třeba zlepšit. Na druhou stranu kdybychom dostali v druhé půli 6 branek, tak se nikdo také nemůže divit, takže remíza je pro nás dnes více než cenná, ale herní a taktický projev některých hráčů je k zamyšlení. Každopádně se dnes hrál velice zajímavý zápas a všichni hráči z obou klubů nechali na hřišti maximum a diváci si přišli určitě na své. Možná celkovou atmosféru trošku pokazili někteří rodičě hráčů z Neratovic, kteří zcela neadekvátně hodnotili některé situace na hřišti a asi nedávají dobrý příklad svým dětem na hřišti.